Wisła triumfuje w Piszczacu

podlasie 2

Szymon Stanisławski zapewnił wiślakom bezcenne trzy punkty w meczu kończącym ligową jesień, w którym pokonaliśmy Podlasie Biała Podlaska 1:0.

W mroźnej aurze przyszło rywalizować obu zespołom na kameralnym, grząskim boisku w Piszczacu. Już od pierwszych minut można było dostrzec jak będzie wyglądał obraz gry. Gospodarze zagrali pięcioma obrońcami w niskim pressingu stawiając głównie na zabezpieczenie własnej bramki i trzeba przyznać, że byli w tym dość dobrzy. Naszemu zespołowi trudno było przedrzeć się pod pole karne bialczan, a w pierwszych dwudziestu minutach zagrażaliśmy ich bramce głównie dzięki stałym fragmentom gry. W dwudziestej drugiej minucie crossowym podaniem popisał się Mateusz Pielach, futbolówkę ładnie opanował w polu karnym Łukasz Kacprzycki i uderzył z lewej nogi, ale pomylił się nieznacznie. Z dystansu swoich szans szukali Krystian Puton i Mateusz Supryn – bez rezultatu. W odpowiedzi z dalszej odległości uderzył Paweł Komar, jednak także nie trafił w bramkę. W końcówce pierwszej połowy głową strzelał Kacprzycki, futbolówkę złapał bramkarz miejscowych.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Już w czterdziestej sekundzie w pole karne wpadł Stanisławski i mocno uderzył w kierunku bramki. Piłka mimo interwencji golkipera wpadła do bramki. Po chwili mogło być 2:0. Znów w roli głównej wystąpił Stanisławski uderzając głową, ale pomylił się o centymetry. W kolejnych minutach dobre okazje mieli Zmorzyński, Maksymiuk i Litwiniuk – brakowało już tylko precyzji. W ostatnim kwadransie nieco bardziej do przodu ruszyli gospodarze. Dwukrotnie zagrozili bramce Pawła Sochy po stałych fragmentach gry, ale to było wszystko na co pozwoliła wiślacka obrona i trzy punkty pojechały do Puław.

Rundę jesienną kończymy na czwartym miejscu mając trzy punkty straty do Podhala Nowy Targ i Stali Rzeszów oraz cztery do Hutnika Kraków.

W najbliższą sobotę czeka nas jeszcze mecz w Pucharze Polski LZPN. O godzinie 13 w Puławach podejmiemy Avię Świdnik.

PODLASIE BIAŁA PODLASKA 0:1 (0:0) WISŁA PUŁAWY

Bramka: Stanisławski 46

Wisła: Socha – Król, Poznański, Pielach, Litwiniuk (80 Barański), Maksymiuk, Kacprzycki (77 Sulkowski), Zmorzyński, Supryn, (90 Brzeski), Puton (85 Popiołek), Stanisławski