Wygrana w Świdniku

bannerswidnik

W przedostatnim letnim sparingu Wisła pokonała w Świdniku tamtejszą Avię 6:0. W 25. minucie błąd w komunikacji linii defensywnej gospodarzy wykorzystał Krystian Puton, który wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Michałowi Kobiałce, a ten dopełnił formalności. Chwilę później było już 2:0. Tym razem po akcji Szymona Stanisławskiego strzał oddał Arkadiusz Maksymiuk. Bramkarz sparował piłkę przed siebie, a sprytną podcinką do siatki trafił Puton. Ten sam zawodnik w 52. minucie podwyższył na 3:0. Idealnym podaniem popisał się Piotr Zmorzyński, a Puton strzelił pod poprzeczkę nie do obrony. W 60. minucie trenerzy posłali w bój dziewięciu nowych zawodników wśród których było aż siedmiu młodzieżowców oraz testowany skrzydłowy. Ten ostatni w 78. minucie ładnie uderzył na bramkę po indywidualnej akcji, golkiper Avii obronił ten strzał, ale przy dobitce Dawida Brzeskiego był bez szans. Minutę później ponownie testowany skrzydłowy wpadł w pole karne, dograł wzdłuż bramki, a tam czekał już Jakub Mażysz notując debiutanckie trafienie. Wynik ustalił w 85. minucie Brzeski po prostopadłym podaniu od Kacpra Szymankiewicza.

W przyszłą sobotę tj. 4 sierpnia o godzinie 12 zmierzymy się w ostatniej grze kontrolnej z Victorią Sulejówek. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie MOSIR w Puławach.

AVIA ŚWIDNIK 0:6 (0:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Kobiałka 25, Puton 32, 52, Brzeski 78, 85, Mażysz 79

Wisła: Kurek (46 zaw. testowany II) – zaw. testowany I (60 Kusal), Pielach (60 Dębowski), Poznański (60 Sekuła), Litwiniuk (60 zaw. testowany III), Kobiałka (46 Szymankiewicz), Maksymiuk (60 zaw. testowany IV), Puton (60 Brzeski), Zmorzyński (60 Chudyba), Szczotka (zaw. testowany V), Stanisławski (60 Mażysz)