Zimny prysznic na początek sezonu

II liga
IMG_3248 (Kopiowanie)

Po dwóch zwycięskich spotkania w Pucharze Polski, porażki w Puławach nikt nie brał pod uwagę. Jednak i tym razem piłka nożna udowodniła, że liczy się tu i teraz.

 

Siarka Tarnobrzeg to w Puławach dobrze znany rywal. Do tej pory spotkania toczone z tą drużyną na stadionie przy Hauke-Bosaka kończyły się albo remisem, albo zwycięstwem Wisły. Tym razem to drużyna gości wywozi z Puław komplet punktów.

 

Zarówno pierwsza jak i druga połowa meczu toczyły się pod dyktando przyjezdnych. Wisła miała swoje zrywy ale to broniący puławskiej bramki Sebastian Madejski miał najwięcej pracy. W drugiej połowie obronił strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, poradził sobie również w 78 minucie ze strzałem Kamila Radulj i dobitką Mateusza Brozia.

 

Madejski skapitulował tylko raz i to wystarczyło aby Siarka zabrała z Puław 3 punkty. W 68 minucie piłkę przed puławskie pole karne wycofał Krzysztof Ropski, a skutecznym uderzeniem popisał się Kamil Radulj.

 

Wisła Puławy 0-1 Siarka Tarnobrzeg

Kamil Radulj 67

 

Wisła: Madejski, Sedlewski, Poznański, Murawski, Litwiniuk, Smektała, Głaz (70’Pożak), Maksymiuk, Szymankiewicz (70’Popiołek), Hirsz, Ploj (61′ Szczotka).

 

Siarka: Dybowski, Kubowicz, Stępień, Witasik, Grzesik, Płatek, Czyżycki, Zaradny (58′ Radulj), Janeczko (58’Ropski), Dawidowicz, Broź (88′ Witkowski).

 

Żółte kartki: Pożak – Czyżycki, Broź.

 

Sędziował: Piotr Urban

 

Widzów: 1289

«
»