Zwycięska passa trwa

II liga
IMG_9878 (Kopiowanie)

Wiślacy wygrywają drugi mecz z rzędu, tym razem pokonując znajdującego się w czubie tabeli Radomiaka Radom. Bramkę dla puławskiej ekipy w 84 minucie zdobył Alen Ploj.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała w bardzo szybkim tempie, obie drużyny miały swoje okazje, ale ostatecznie żadnej nie udało się zdobyć bramki. W 9 minucie Niklas Zulciak wychodzi sam na sam z bramkarzem Radomiaka, a ten uprzedza puławskiego pomocnika. W 18 minucie po kontrze Wisły piłkę w pole karne zawodników z Radomia wrzuca Smektała, Hubert Gostomski niepewnie interweniuje, ale Zulciakowi nie wychodzi strzał na bramkę. w 29 minucie przed szansą staje Dawid Pożak i Radomiaka przed utratą bramki ratuje interwencja obrońcy. W 44 minucie po kolejnej kontrze do sytuacji sam na sam z Gostomskim wychodzi Smektała, ale bramkarz Radomiaka broni jego strzał. Minutę wcześniej w puławskiej bramce wspaniałą paradą popisuje się Sebastian Madejski broniąc strzał Leandro.

Druga połowa to nadal wysokie tempo gry. W 58 minucie strzał Leandro po raz kolejny broni Madejski. 20 minut później mógł być gol dla gości, ale najpierw świetnie broni Madejski, a dobitka tylko obija wiślacką poprzeczkę. W 84 minucie stało się w końcu to na co czekali puławscy kibice. Piłka dograna przez Kubę Smektałę trafia do Alena Ploja, który z bliska pakuje ją o siatki. Alen wrócił do 18 meczowej po kontuzji i lepszego powrotu nie mógł sobie wymarzyć. Do końcowego gwizdka Wiślacy kontrolowali grę i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0. Na uwagę zasługuje fakt, że kapitalne spotkanie w puławskiej bramce rozegrał Sebastian Madejski.

Wisła Puławy – Radomiak Radom 1:0

Bramki: 84′ Alen Ploj

Wisła Puławy: Madejski, Sulkowski, Poznański, Murawski, Sedlewski, Szymankiewicz (54. Popiołek), Maksymiuk,Pożak (93. Brzeski), Smektała, Zulciak (68. Darmochwał), Hirsz (62. Ploj)

Radomiak Radom: Gostomski, Świdzikowski, Wolak (70. Filipowicz), Leandro, Mazan, Jakubik, Jabłoński (78. Stanisławski), Brągiel, Colina (73. Bamba), Klabnik, Hodowany (91. Winsztal)

Kartki: 61’Maksymiuk, 74’Ploj – 25’Brągiel, 88’Jakubik