Alicja Sielska i Zuzanna Gozdera halowymi Wicemistrzyniami Polski

Lekka Atletyka

Alicja Sielska, Zuzanna Gozdera i Maja Brodowska to nasze trzy zawodniczki, które fantastycznie spisały się w rozgrywanych weekend Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 i 20.

Pierwsza z wymienionych zawodniczek zostałą Wicemistrzynią Polski w biegu na 60 metrów przez płotki do lat 20. Alicja wygrała swój bieg eliminacyjny i z czasem 8.64s awansowała do finału jako trzecia. W biegu finałowym Alicja pobiła rekord życiowy i z czasem 8.54s zdobyła srebrny medal zostawiając w pokonanym polu m.in. faworyzowaną Marikę Majewską. Wygrała Weronika Nagięć z KS AZS AWF Kraków. Warto podkreślić, że Alicja jest o rok młodsza od swoich koleżanek z podium.

Równie dobrze spisała się Zuzanna Gozdera, która także wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w biegu na 60 metrów przez płotki, ale w kategorii U18. Zuzia wygrała bieg eliminacyjny z rekordem życiowym 8.65s. W finale osiągnęła ten sam rezultat i przegrała tylko z Mają Olszak z Górnika Wałbrzych. Warto dodać, że przed Mistrzostwami Zuzanna była na listach rankingowych poza podium.

Doskonały rezultat uzyskała trzecia z naszych zawodniczek startujących w Mistrzostwach. Maja Brodowska w biegu eliminacyjnym na 200 metrów wygrała swoją serię bijąc rekord życiowy czasem 26.27s. W finale Maja z czasem 26.54s zajęła piąte miejsce dając wyraźny sygnał, że dołącza do ścisłej krajowej czołówki na tym dystansie.

Wszystkim zawodniczkom oraz trenerowi Sławomirowi Muratowi serdecznie gratulujemy!