Czas na Chełmiankę

III LIGA

Chełmianka to kolejny rywal na drodze Wisły w przyspieszonym początku rozgrywek III ligi. Zespół Artura Bożyka to bardzo solidny ligowiec, który napsuł krwi wielu wyżej notowanym zespołom.

Po ubiegłorocznych problemach finansowo-organizacyjnych drużyna została gruntownie przebudowana. Z zespołu odeszło wiele ważnych ogniw, ale działacze z Chełma nie próżnowali i znaleźli najlepsze możliwe zastępstwa. Mateusz Kompanicki przeniósł się do GKS Katowice, Krzysztof Zawiślak do Wisły Sandomierz, Przemysław Koszel do zamojskiego Hetmana, a Hubert Kotowicz gra w Lewarcie Lubartów. Z drużyny odeszli też Damian Szpak (Avia Świdnik), Rafał Kursa (Hetman) czy Michał Efir. Po stronie plusów należy zapisać przyjście Pawła Wolskiego (Ursus Warszawa), Michała Wołosa (Motor Lublin) czy Ukraińca Wołodymyra Hładkiego. Dodatkowo kadrę uzupełniono młodymi Kamilem Wareckim, Rafałem Dobrzyńskim oraz Maciejem Kraśniewskim.

Typowana przez wielu do walki o utrzymanie Chełmianka w dwóch pierwszych spotkaniach pokazała się z bardzo dobrej strony. Najpierw pechowo przegrała w Sieniawie 0:1 tracąc gola w 90. minucie, a następnie zremisowała u siebie z faworyzowanym Motorem Lublin 1:1. Gola zdobył Paweł Wolski.

Wiślacy po czwartkowym meczu w Sieniawie są mocno porozbijani, ale nikt nie nabawił się urazu. Poza wcześniej kontuzjowanymi Mateuszem Szyszkowskim, Mateuszem Pielachem i Arkadiuszem Maksymiukiem wszyscy są gotowi do gry. Niedzielne zawody poprowadzi Łukasz Szczołko z Lublina. Młody arbiter w ubiegłym sezonie sędziował wiślakom jeden mecz. Co ciekawe były to przegrane zawody w Chełmie. Arbiter odgwizdał wtedy kontrowersyjny rzut wolny, po którym padła jedyna bramka tego meczu. Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka 1 o godzinie 17.

«
»