Dobre wyniki sekcji lekkoatletycznej w Lublinie

Lekka Atletyka

W sobotę w Lublinie odbył się III Kwalifikacyjny Mityng LOZLA. Były to zawody dla nas niezwykle udane, bo przedstawiciele sekcji uzyskali wiele wartościowych rezultatów.

W biegu sztafetowym 4×100 metrów zdecydowanymi wygranymi zostały przedstawicielki KS Wisła Puławy w składzie Natalia Żywczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera i Maja Brodowska, które uzyskały czas 47.80s. To drugi wynik w tegorocznych tabelach!

Pierwsze miejsca w swoich startach zajęli jeszcze: Eryk Olszowy w konkurencji rzutu młotem ustanawiając wynikiem 35.42m rekord życiowy, Wiktoria Oko w biegu na 100 metrów przez płotki, która także pobiła “życiówkę” wynikiem 13.95s oraz Natalia Żywczyk osiągając 13.07s w starcie na 100 metrów. Pierwsze miejsce zajęła również Zuzanna Gozdera, która pobiła rekord życiowy w biegu na 100 metrów (12.82s).

Drugie miejsce w konkurencji rzutu dyskiem U20 zajął Sebastian Lewoszewski bijąc wynikiem 47.00m rekord życiowy. “Życiówkę” także pobiła Maja Brodowska zajmując drugie miejsce w swoim starcie na 200 metrów (26.63). Drugie miejsce zajęła też Nina Sawczenko w rzucie dyskiem U16 z wynikiem 25.40m.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Wiktor Jankowski (30.34m) w rzucie dyskiem U16, Eryk Olszowy w pchnięciu kulą U16 (7.92m), Paula Krzyżanowska w pchnięciu kulą U16 (8.88m), Zuzanna Kłoczewska w pchnięciu kulą U18 (8.25m), Weronika Majek w rzucie młotem U16 (43.40m), Alicja Sielska w skoku w dal (5.29m) oraz Weronika Wilantowicz w biegu na 100 metrów (13.91s.)