Drugi złoty medal Gabrysi Król!

Pływanie

Gabrysia Król w ciągu 2 dni została dwukrotną Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu. Wczoraj triumfowała na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, a dzisiaj była najlepsza na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

Podobnie jak wczoraj, eliminacje do dzisiejszych konkurencji rozpoczęły się o 8:00. Gabrysia podczas eliminacji przepłynęła dystans 200 metrów w czasie 2:25.09. Podczas finału popłynęła jeszcze szybciej i z czasem 2:17.92 zdobyła swój drugi złoty medal podczas tych mistrzostw.

Warto dodać, że dzisiaj również nasza sztafeta 4×100 stylem dowolnym w składzie Zuzanna Gawełko, Oliwia Ciepielewska, Nikola Jasik i Gabrysia Król zajęła 5 miejsce wśród 26 sztafet startujących w tej konkurencji!

Gratulacje dla naszych zawodniczek i dla trenera. Jutro ostatni dzień Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu i kolejne szanse medalowe naszej sekcji!