Gramy z Sokołem

III LIGA

Sokół Sieniawa to drugi z rywali z jakim przyjdzie nam się mierzyć w rozgrywkach III ligi w sezonie 2019/2020. Założony w 1960 roku klub z Podkarpacia to bardzo niewygodny rywal o czym przekonaliśmy się w ubiegłym sezonie przegrywając 0:2. Podopieczni Szymona Szydełko byli bardzo trudni do pokonania na własnym obiekcie. Odnieśli tam aż 11 zwycięstw, a bez punktów wracały z Sieniawy między innymi zespoły Podhala Nowy Targ, Hutnika Kraków czy Motoru Lublin.

Przed startem bieżącego sezonu doszło w ekipie Sokoła do kilku zmian. Najważniejszą po stronie plusów jest na pewno przyjście z drużyny Olimpii Grudziądz Patryka Fryca. To były zawodnik Wisły Kraków, Stali Mielec czy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Na swoim koncie ma 67 spotkań w Ekstraklasie. Z drugoligowej Resovii dołączył napastnik Paweł Hass, a ze Stali Rzeszów Dominik Kalinowski. Nowymi twarzami są także Dawid Burka (Karpaty Krosno) oraz znany w Puławach Łukasz Skrzypek (Śląsk II Wrocław). Tuż przed meczem z Wisłą Sokół pozyskał jeszcze doświadczonego napastnika Bartłomieja Buczka (Resovia).

Po stronie odejść najważniejszymi ruchami było przejście do Siarki Tarnobrzeg Patryka Kapuścińskiego oraz transfer do Garbarni Kraków Rafała Surmiaka. Do Stali Rzeszów wrócił po okresie wypożyczenia Jakub Kądziołka.

Zespół Sokoła w pierwszej kolejce pokonał w dość szczęśliwych okolicznościach Chełmiankę 1:0 zdobywając bramkę w 89. minucie. Gospodarze grali wówczas w osłabieniu po czerwonej kartce Burki. Jedynego gola zdobył Sebastian Brocki. Wiślacy po wygranej z Jutrzenką zapowiadają walkę o kolejne trzy punkty choć do rywala podchodzą z szacunkiem.

Wielką niewiadomą będzie na pewno stan murawy na stadionie w Sieniawie. Dzień przed meczem padało bezustannie na Podkarpaciu przez kilkanaście godzin.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17. Zawody poprowadzi Jan Pawlikowski z Poronina. Sędzia ten w ubiegłym sezonie był rozjemcą w zremisowanym 2:2 meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO.

«
»