Grupa Azoty Puławy nadal będzie wspierać Wisłę

III LIGA

Grupa Azoty PUŁAWY przedłużyła współpracę sponsorską z Klubem Sportowym „Wisła” Puławy, pozostając jego sponsorem strategicznym. Nowa umowa obejmuje trzy kolejne sezony rozgrywkowe i obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

 

Na wtorkowej konferencji prasowej poinformowano o szczegółach nowej umowy sponsorskiej. W sali konferencyjnej MOSIR przy ulicy Hauke-Bosaka o porozumieniu opowiadali Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. doktor Krzysztof Bednarz, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Anna Zarzycka-Rzepecka oraz Prezes Zarządu KS Wisła Puławy Piotr Owczarzak. W konferencji wzięła też udział Jolanta Golba będąca członkiem zarządu KS Wisła oraz trener pierwszego zespołu Jacek Magnuszewski.

 

 

To dla nas bardzo ważny dzień. Otrzymane finansowanie pozwala nam dobrze przygotować się zarówno do rozgrywek pierwszego zespołu piłkarzy nożnych, jak też rozwijać współpracę z młodzieżą we wszystkich sekcjach. Bez wsparcia ze strony Grupy Azoty PUŁAWY nie byłoby to możliwe. Nie podważamy roli samorządu w upowszechnianiu sportu, ale w trudnym dla nas okresie liczyliśmy na zwiększenie środków ze strony Miasta. Niestety, nasze rozmowy z Prezydentem Miasta Puławy zakończyły się fiaskiem. W konsekwencji zdecydowana większość środków finansowych przeznaczanych na bieżące funkcjonowanie klubu będzie pochodzić od Grupy Azoty PUŁAWY – powiedział Piotr Owczarzak, prezes zarządu K.S. „Wisła” Puławy.

Wynagrodzenie dla klubu uzależnione jest od wyników sportowych. Przez cały okres trwania umowy drużyna seniorów powinna utrzymać się w górnej części tabeli III ligi. Dodatkowo premiowane będzie miejsce dające awans, a następnie utrzymanie się w II lidze.

Część środków zostanie przeznaczona na podniesienie jakości szkolenia w grupach młodzieżowych, które oprócz sekcji piłki nożnej obejmują sekcję podnoszenia ciężarów, sekcję lekkoatletyki i sekcję pływania. Chcemy, aby większy udział w osiągnięciach klubu mieli zawodnicy z Puław i okolic. Takie sukcesy bardziej cieszą kibiców – zaznaczył Piotr Owczarzak.

Sport od lat stanowi element działań strategii sponsoringowych Grupy Azoty PUŁAWY. Poziom zaangażowania spółki jest adekwatny do poziomu sportowego, wartości medialnej klubu, roli, jaką odgrywa w rozwoju dzieci oraz kondycji finansowej spółki.

Mam nadzieję, że dzięki tej umowie uda się spełnić oczekiwania kibiców i będziemy wspólnie świętować awansdo II ligi. Pamiętamy również, że „Wisła” Puławy to nie tylko piłka nożna seniorów, ale także sekcje młodzieżowe, które są bardzo ważnym miejscem rozwoju dla ponad 400 dzieci i młodzieży oraz istotnym elementem naszych działań z zakresu odpowiedzialności społecznej – podkreśla dr Krzysztof Bednarz, prezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

W sytuacji, gdy klub nie może liczyć na wyższe środki ze strony miasta, postanowiliśmy ponownie przejąć odpowiedzialność za „Wisłę”. Poza aspektem społecznym, który jest tu kluczowy, ważny jest dla nas również aspekt wizerunkowy oraz korzyści reklamowe. Mało który klub na Lubelszczyźnie może poszczycić się blisko 100-letnią tradycją. Z kolei awans piłkarzy do wyższej klasy rozgrywkowej dałby nam promocję ogólnopolską – uważa  Anna Zarzycka-Rzepecka, wiceprezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

 

 

Swojego zadowolenia nie kryje również trener puławskich piłkarzy Jacek Magnuszewski: Jako trener mogę powiedzieć, że cieszę się, że klub zyskuje stabilizację na kolejne trzy sezony. Umożliwi to kontynuację planu rozwojowego drużyny seniorów, który jest rozpisany na lata, a takie długofalowe projekty zawsze sprawdzają się najlepiej. Dołożymy wszelkich starań, aby efekty naszej pracy były widoczne bardzo szybko. Mamy nadzieję, że nie zmarnujemy zaufania, jakie otrzymaliśmy od sponsora.

 

 

Prezes Owczarzak przekazał wszystkim członkom Zarządu Sponsora Strategicznego koszulki w jakich wiślacy będą występować w sezonie 2019/2020. – Koszulki są z numerem “10”, który w numerologii jest symbolem odnowy, czegoś nowego. To jednak także w żargonie piłkarskim “ciężki numer”, z którym grali najwięksi piłkarze jak Pele czy Maradona, czyli tacy od których najwięcej zależy na boisku. Dlatego trafiają też do Państwa – podsumował z humorem Prezes Owczarzak.

 

 

fot. Sławomir Kłak

C-19-1535-0019 foto Sławomir Kłak

C-19-1535-0050 foto Sławomir KłakC-19-1535-0061 foto Sławomir KłakC-19-1535-0066 foto Sławomir Kłak

«
»