Jakub Węgrzyn mistrzem Europy

PODNOSZENIE CIEŻARÓW

Podopieczny KS Wisła Puławy na rozegranych w zeszłym tygodniu w Nowym Tomyślu Mistrzostwach Europy do lat 15 i do lat 17, nie miał sobie równych i zwyciężył z wynikiem 336 kg w dwuboju.

W Nowym Tomyślu reprezentacja Polski zdobyła 13 medali, przy czym zawodnik KS Wisła Puławy był jedynym, który sięgnął po złoty medal, walcząc w kategorii powyżej 94 kg.

– Jest to ogromny sukces, który osiągnął w swojej 3 letniej karierze. Liczyłem się z tym, że zdobędzie jakiś medal ale żeby zdobyć zloto to musiał poprawić swój rekord życiowy aż o 20 kilogramów więc wszystko było pisane na wodzie. Jednak spisał się znakomicie poprawiając wszystkie swoje rekordy życiowe w rywaniu w podrzucie i dwuboju poprawił również rekordy Polski – wyjaśnia Witold Guz, trener podnoszenia ciężarów w KS Wisły Puławy spod którego ręki wyszedł Jakub Węgrzyn.

Wychowanek naszego klubu, powetował sobie wynik z zeszłorocznych mistrzostw Europy w Szwecji, gdzie zajął 2 miejsce.

– Czułem, że to jest mój dzień i jestem w stanie uporać się z tym ciężarem i sięgnąć po złoty medal. Pewności nie ma nigdy i ostatecznym sukcesem byłem zaskoczony, tym bardziej, że od zawodnik, który zajął 2 miejsce byłem lepszy o jeden kilogram. Teraz czekają mnie przygotowania do Mistrzostw Świata, już 2 października wyjeżdżam na zgrupowanie kadry do Zakopanego – tłumaczy młody mistrz Europy.

«
»