KRÓLowa puławskiego pływania!

Pływanie

Pływaczka naszej sekcji Gabriela Król została trzykrotną Mistrzynią Polski do lat 14 podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podopieczna trenera Grzegorza Chojaka wystartowała w piątek na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. W eliminacjach nie dała szans rywalkom wygrywając z czasem 2:07.67, a w finale ponownie okazała się najlepsza osiągając rezultat 2:04.99 i zdobywając pierwsze złoto.

W sobotę Gabrysia powtórzyła swoje osiągnięcie, tym razem w startach na 200 metrów stylem zmiennym. W eliminacjach zajęła 1. miejsce z czasem 2:25.09, a w finale wręcz zdeklasowała rywalki uzyskując wynik 2:17.92.

W ostatnim dniu wystartowała w prestiżowym wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Do finału Gabrysia trafiła z trzecim rezultatem – 58.89s, a w finale stoczyła pasjonującą walkę o złoty medal. Na pierwszym nawrocie była czwarta, a na kolejnym już druga za Walerią Bubnowicz z Grudziądzkiego KP Orka. Na trzecim nawrocie dogoniła rywalkę, a ostatnie 25 metrów to już popis jednej zawodniczki, która z doskonałym czasem 56.68s zdobyła swój trzeci tytuł Mistrzyni Polski!

Szóste miejsce z czasem 9:06.04s zajęła nasza sztafeta żeńska 4×200 metrów stylem dowolnym. Dziewczyny płynęły w składzie: Zuzanna Gawełko, Nikola Jasik, Oliwia Ciepielewska, Gabriela Król. W tym samym zestawieniu dziewczyny zajęły 8. miejsce w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym (4:36.80s.)

Tuż za seriami finałowymi znalazła się Nikola Jasik, która uplasowała się na 10. miejscu w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym (2:38.25s), była 11. na 50 metrów stylem motylkowym (30.10s.) oraz 12. na 100 metrów stylem motylkowym (1:08.12s.). Zuzanna Gawełko zajęła 13. miejsce na 200 metrów stylem klasycznym (2:48.54s), 17. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym (35.68s.) oraz 22. miejsce na 100 metrów klasykiem (1:18.38s).
Oliwia Ciepielewska była 29. na 50 metrów stylem dowolnym (29.35s), 46. na 100 metrów stylem klasycznym (1:24.61s) i 48. na 100 metrów stylem dowolnym, (1:05.25s).