Medale pływaków w Kozienicach

Pływanie

Sukcesy naszych pływaków podczas Arena Grand Prix Puchar Polski! Blisko 200 zawodników z 32 klubów pojawiło się na starcie zawodów rozgrywanych w Kozienicach, w tym reprezentacja naszego Klubu. Podopieczni trenera Grzegorza Chojaka spisali się znakomicie zdobywając trzynaście medali, w tym pięć złotych.

Aż cztery medale (wszystkie złote!) zdobyła Gabriela Król, która wygrała na 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 50 i 200 metrów stylem dowolnym (najlepszy czas w Polsce wśród juniorek 14-letnich!). Gabrysia została najlepszą zawodniczką zawodów wśród juniorek 14-letnich. Złoty medal zawisł także na szyi Nikoli Jasik po zwycięstwie na 400 metrów stylem dowolnym (brązowy medal w kat. OPEN na tym dystansie). Do złota nasza zawodniczka dorzuciła jeszcze dwa medale srebrne (50 i 100 metrów stylem motylkowym) oraz brąz na 100 metrów stylem zmiennym. Nikola została najlepszą zawodniczką w stylu zmiennym wśród juniorek 14-letnich oraz drugą zawodniczką w stylu motylkowym.

Medalowe żniwo uzupełniły zdobycze Wiktorii Słotwińskiej (srebro na 800 metrów stylem dowolnym), Anny Pecio (brąz na 50 metrów stylem dowolnym) oraz Zuzanny Gawełko (dwa brązowe medale w wyścigach na 100 i 200 metrów stylem klasycznym). Tuż za podium w swoim starcie uplasował się Igor Muzyka (4. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym) oraz Oliwia Ciepielewska (4. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym). Szósta w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym była Aleksandra Kapusta.