Medale pływaków w Lublinie

Pływanie

Siedem medali przywieźli nasi pływacy z zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Podopieczni trenera Chojaka zdobyli dwa złote krążki, dwa srebrne i trzy brązowe. W klasyfikacji klubów Wisła zajęła wysokie piąte miejsce. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek.

W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym triumfował Dawid Sala z czasem 38.81s. Na najwyższym stopniu podium stanęła też sztafeta mieszana (12 lat) 4 x 50 metrów stylem zmiennym w składzie: Klaudia Deputat, Mateusz Sala, Katarzyna Bocianowska i Hubert Żaczek.

Srebrne medale zdobyli Dawid Sala (50m stylem klasycznym) i Hubert Żaczek (100m stylem grzbietowym), a brązowe przypadły w udziale Kamili Czopek (50m stylem dowolnym), Zuzannie Cywce (25m stylem klasycznym) oraz Dawidowi Sali (50m stylem grzbietowym).

Tuż za podium uplasowała się sztafeta 10-11 latków 4 x 50m stylem zmiennym w składzie: Mikołaj Maciąg, Dawid Sala, Jakub Bocianowski, Bartłomiej Rymkiewicz).