Medale w Lublinie i Oświęcimiu

Pływanie

Za nami V runda o Laur Lubelskiego Koziołka. Oczywiście w lubelskich zawodach nie mogło zabraknąć naszej sekcji pływackiej.

Dawid Sala zajął 1. miejsce na 25 metrów stylem klasycznym i 2. miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym
Dyplomy za miejsca w czołówce zdobyli: Zuzanna Cywka, Mateusz Kozak i Bartłomiej Rymkiewicz.

Również w weekend nasi zawodnicy startowali w prestiżowym Arena Grand Prix Puchar Polski w Oświęcimiu. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Podczas tych dwudniowych zawodów podopieczni Grzegorza Chojaka osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Gabriela Król została najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 14 letnich. Gabrysia startowała w 6 konkurencjach i za każdym razem odnosiła zwycięstwo! Złote medale zdobyła na dystansie 100 i 200 metrów stylem zmiennym, 50,100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem motylkowym.

Nikola Jasik została najlepszą zawodniczką w stylu motylkowym w kategorii 14 lat. W tym stylu Nikola wygrała konkurencję na 50 metrów i zdobyła dwa srebrne medale na 100 i 200 metrów.

Anna Pecio zajęła drugie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i została drugą zawodniczką w tym stylu w kategorii 15 lat.

Zuzanna Gawełko i Igor Muzyka poprawili swoje rekordy życiowe plasując się w 10-tce i zbliżają się do czołówki krajowej.