Na remis z Podhalem

Dwie odmienne połowy zagrali wiślacy w sobotnim meczu z Podhalem. Po pierwszej prowadzili 2-0 by po końcowym gwizdku dopisać jeden punkt.

Już w 4. minucie objęliśmy prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska celną główką sfinalizował Adrian Paluchowski. W odpowiedzi z dystansu uderzył Grunt, ale ponad bramką Piotra Owczarzaka. W 14. minucie było 2-0. Po ładnej kombinacyjnej akcji w polu karnym znalazł się Bartłomiej Bartosiak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył drugiego gola dla naszego zespołu. Wiślacy poszli za ciosem i dwukrotnie byli bliscy zdobycia gola, ale nikt nie zdołał przeciąć wstrzelonych w pole karne piłek. Niewiele pomylił się po strzale głową Emil Drozdowicz. W 43. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Błażej Cyfert.

W drugiej odsłonie obraz gry się zmienił. Goście ruszyli mocniej do przodu i próbowali zaskoczyć Owczarzaka, ale nie mogli się wstrzelić. W 60. minucie w polu karnym Błażej Cyfert zahaczył jednego z nowotarżan i arbiter podyktował jedenastkę. Celnym strzałem bramkę kontaktową zdobył Michał Nawrot. W 69. minucie błąd w ustawieniu wykorzystał Michał Lepiarz zdobywając gola z bliskiej odległości. Od tego momentu obydwa zespoły szukały możliwości do zdobycia drugiego gola. Bliżej byli puławianie, którzy w 90. minucie zdobyli gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Na video widać, że ta decyzja była mocno kontrowersyjna. Podobnie w 83. minucie kiedy ewidentnie w polu karnym faulowany był Adrian Paluchowski.

Już za tydzień zagramy ponownie na własnym stadionie. Tym razem podejmiemy zespół Sokoła Sieniawa.

WISŁA PUŁAWY 2:2 (2:0) PODHALE NOWY TARG

Bramki: Paluchowski 4, Bartosiak 14 – Nawrot 61 (karny), Lepiarz 69

Wisła: Owczarzak – Cyfert, Kiczuk, Pigiel, Cheba, Skałecki, Kuban, Zając (85 Pielach), Bartosiak (70 Brągiel), Drozdowicz (75 Puton W.), Paluchowski