Nareszcie trzy punkty

Po trzech meczach bez zwycięstwa nareszcie wiślacy sięgnęli po trzy punkty. Nasz zespół pokonał KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0.

Trener Magnuszewski dokonał w wyjściowym składzie kilku roszad. W porównaniu do ostatniego meczu od pierwszej minuty rozpoczęli Krzysztof Kurek, Michał Kobiałka, Michał Król i Piotr Zmorzyński. Rywale ustawieni byli mocno defensywnie i poszukiwali swoich szans w kontrach. Wiślacy zmuszeni byli do gry w ataku pozycyjnym, ale robili to dość statycznie i w pierwszej połowie niewiele było szans bramkowych. Goście zapisali na swoim koncie uderzenie Miłka, ale obronił je Krzysztof Kurek. W odpowiedzi z powietrza uderzył Łukasz Kacprzycki, ale trafił tylko w górną siatkę. Po chwili w dobrej sytuacji tuż przed bramką zablokowany został Zmorzyński. Tuż przed końcowym gwizdkiem ładną akcję rozegrali wiślacy. Trójkowa kombinacja Kacprzycki-Kobiałka-Zuber zakończyła się celnym strzałem pod poprzeczkę tego ostatniego.

W drugiej połowie przyjezdni zagrali nieco odważniej i w pięćdziesiątej drugiej minucie mogli doprowadzić do wyrównania, ale na wysokości zadania stanął Kurek. Siedem minut później w doskonałej sytuacji wprost w bramkarza strzelił Zmorzyński, a chwilę później dobry pressing Zubera pozwolił mu odebrać piłkę. Po chwili nasz pomocnik został sfaulowany przez Miłka i goście kończyli mecz w dziesiątkę. Rzut wolny wykorzystał Michał Kobiałka uderzając tuż nad murem, a piłka zatrzepotała w siatce. Od tego momentu wiślacy kontrolowali mecz nie dopuszczając do jakiegokolwiek zagrożenia pod swoją bramką. Pięć minut przed końcem Bartłomiej Smuczyński w bandycki sposób uderzył Arkadiusza Maksymiuka w twarz za co obejrzał zaledwie żółtą kartkę.
Już za tydzień zagramy w Rzeszowie z faworytem rozgrywek – tamtejszą Stalą.
WISŁA PUŁAWY 2:0 (1:0) KSZO 1929
Bramki: Zuber 45, Kobiałka 61
Wisła: Kurek – Król (69 Barański), Poznański, Pielach, Litwiniuk, Maksymiuk (85 Popiołek), Zmorzyński, Kacprzycki (77 Chudyba), Zuber (82 Skałecki), Kobiałka, Stanisławski (69 Żelisko)