Natalia Żywczyk z medalem Mistrzostw Polski

Lekka Atletyka

Doskonałe informacje napłynęły z Torunia, gdzie odbywają się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. W sobotę na bieżni zaprezentowały się dwie nasze zawodniczki i obie spisały się znakomicie.

W biegu na 200 metrów wystartowała Maja Brodowska, która zajęła w swojej serii eliminacyjnej trzecie miejsce bijąc swój rekord życiowy wynikiem 27.19s. Również rekord życiowy pobiła Natalia Żywczyk, która stanęła na starcie sprintu na 60 metrów. Natalia wygrała swój bieg eliminacyjny ustanawiając “życiówkę” na poziomie 7.84 sekundy. W finale po słabszym starcie nasza zawodniczka musiała gonić wyżej notowane rywalki i po pięknej walce na dystansie z czasem 7.85 sekundy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski!

Zawodniczkom oraz trenerowi Sławomirowi Muratowi składamy serdeczne gratulacje! Jednocześnie zapraszamy do oglądania niedzielnych zmagań na bieżni. Na starcie pojawią się Wiktoria Oko oraz Zuzanna Gozdera. Obie reprezentantki pobiegną na dystansie 60 metrów przez płotki. Początek konkurencji zaplanowano na godzinę 9.55.

«
»