O klubie

Klub Sportowy Wisła Puławy powstał w 1923 roku, a jego założycielami byli uczniowie gimnazjum im. Adama Jerzego ks. Czartoryskiego, na czele z Jerzym Gąsiorowskim. Od tego czasu klub systematycznie się rozwijał, a brutalna przerwa w działalności przyszła wraz z wybuchem II wojny światowej.

Po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku postanowiono reaktywować klub sportowy i rozszerzyć jego działalność.

Wystarczyło zaledwie 5 lat aby w jego strukturach znalazło się aż 10 różnych sekcji, wśród których znalazła się m.in. piłka nożna, lekkoatletyka, kolarstwo czy boks. Kolejne lata funkcjonowania klubu to istna sinusoida od momentów bardzo dobrych do niestety tych bardzo złych. Przełomowy dla klubu okazał się rok 1966 kiedy to Rada Zakładowa Zakładów Azotowych Puławy podjęła decyzję o przejęciu Klub Sportowego Wisła Puławy. Od tamtego momentu puławski gigant chemiczny jest największym, a obecnie również strategicznym sponsorem naszego klubu, bez którego nie byłoby możliwe jego funkcjonowanie i rozwój scan2aż do dnia dzisiejszego.

Współcześnie w strukturach klubu funkcjonują 4 sekcje: piłki nożnej, podnoszenia ciężarów, lekkoatletyczna oraz pływania. Z każdym rokiem każda z nich przynosi konkretne efekty w postaci sukcesów, które mają historyczny wymiar zarówno dla klubu jak i całego regionu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nasz klub wychował takich zawodników jak Anna Uryniuk, Krzysztof Cwalina, Konrad Czerniak (pływanie), Katarzyna Feledyn, Jakub Wegrzyn (podnoszenie ciężarów), Grzegorz Gowin, Piotr Obrusiewicz (piłka ręczna) czy Ewelina Sętowska-Dryk, Mateusz Mikos, Malwina Kopron (lekkoatletyka). Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w sezonie 2015/16 historycznego wyczynu dokonali piłkarze nożni naszego klubu, którzy awansowali do I ligi.

Dotarcie do tak wysokiego poziomu rozgrywek ogólnokrajowych miało miejsce po raz pierwszym w ponad 90-letniej historii klubu.

Nasi sponsorzy

Sponsor strategiczny