Patej nominowany do 11 mijającego roku

I Liga

Najlepszy strzelec naszego klubu, Sylwester Patejuk został nominowany w plebiscycie “Piłkarze Wybierają”, który po raz dziesiąty organizowany jest przez Polski Związek Piłkarzy.

 

Sylwek nominowany został w kategorii napastnik, poza nim szansę na miejsce w najlepszej 11 roku 2016 ma 12 innych napastników. Ostateczny wynik plebiscytu w którym to piłkarze decydują o tym komu przyznają swój głos, poznamy 10 stycznia.

 

Warto pamiętać, że w 2015 roku w najlepszej jedenastce II ligi znalazł się Jarosław Niezgoda, reprezentujący wówczas barwy naszego klubu. Ten sam zawodnik otrzymał również wyróżnienie jako najlepszy młody piłkarz II ligi. Natomiast dwa lata temu wśród najlepszych piłkarzy II ligi znaleźli się Chris Edwards i Konrad Nowak.

 

Pełna lista nominowanych w tegorocznym plebiscycie:

Bramkarz:

1. Paweł Kapsa (Miedź Legnica)
2. Seweryn Kiełpin (Wisła Płock)
3. Rafał Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
4. Łukasz Radliński (Sandecja Nowy Sącz)
5. Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec)

Obrońcy:
1. Dawid Abramowicz (GKS Katowice)
2. Grzegorz Bartczak (Miedź Legnica)
3. Alan Czerwiński (GKS Katowice)
4. Adam Danch (Górnik Zabrze)
5. Mateusz Kamiński (GKS Katowice)
6. Piotr Kieruzel (Chojniczanka Chojnice)
7. Bartosz Kopacz (Górni Zabrze)
8. Krzysztof Markowski (Zagłębie Sosnowiec)
9. Tomasz Midziewski (Miedź Legnica)
10. Kamil Słaby (Sandecja Nowy Sącz)
11. Dawid Szufryn (Sandecja Nowy Sącz)
12. Przemysław Szymiński (Wisła Płock)
13. Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec)
14. Marcin Warcholak (Arka Gdynia)
15. Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)

Pomocnicy:
1. Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec)
2. Petteri Forsell (Miedź Legnica)
3. Tomasz Foszmańczyk (GKS Katowice)
4. Rafał Grzelak (Chojniczanka Chojnice)
5. Marcin Kaczmarek (Olimpia Grudziądz)
6. Damian Kądzior (Wigry Suwałki)
7. Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz)
8. Łukasz Matusiak (Zagłębie Sosnowiec)
9. Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
10. Martin Pribula (Zagłębie Sosnowiec)
11. Arkadiusz Reca (Wisła Płock)
12. Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)

Napastnicy:
1. Kamil Adamek (Wigry Suwałki)
2. Karol Angielski (Zawisza Bydgoszcz / Olimpia Grudziądz)
3. Robert Demjan (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
4. Michał Fidziukiewicz (Zagłębie Sosnowiec)
5. Grzegorz Goncerz (GKS Katowice)
6. Maciej Górski (Chrobry Głogów)
7. Rafał Kujawa (Stomil Olsztyn)
8. Mikołaj Lebedyński (Wisła Płock / GKS Katowice)
9. Szymon Lewicki (Zawisza Bydgoszcz / Podbeskidzie Bielsko-Biała)
10. Nildo França Júnior (Olimpia Grudziądz)
11. Sylwester Patejuk (Zawisza Bydgoszcz / Wisła Puławy)
12. Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)
13. Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia Bytów)

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy Piłkarz I Ligi:
1. Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec)
2. Petteri Forsell (Miedź Legnica)
3. Grzegorz Goncerz (GKS Katowice)
4. Dawid Plizga (Górnik Zabrze)
5. Martin Pribula (Zagłębie Sosnowiec)
6. Janusz Surdykowski (Drutex-Bytovia Bytów)
7. Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)

Odkrycie I Ligi:
1. Karol Angielski (Zawisza Bydgoszcz / Olimpia Grudziądz)
2. Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec)
3. Petteri Forsell (Miedź Legnica)
4. Arkadiusz Reca (Wisła Płock)
5. Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec)
6. Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)

Najlepszy Młody Piłkarz I Ligi:
1. Karol Angielski (Zawisza Bydgoszcz / Olimpia Grudziądz)
2. Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec)
3. Paweł Mandrysz (GKS Katowice)
4. Damian Rasak (Miedź Legnica)
5. Arkadiusz Reca (Wisła Płock)
6. Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń Siedlce)

Trener I Ligi:
1. Maciej Bartoszek (Zawisza Bydgoszcz / Chojniczanka Chojnice)
2. Jerzy Brzęczek (GKS Katowice)
3. Jacek Magiera (Zagłębie Sosnowiec)
4. Grzegorz Niciński (Arka Gdynia)
5. Ryszard Tarasiewicz (Miedź Legnica)

Sędzia I Ligi:
1. Adam Lyczmański (Bydgoszcz)
2. Tomasz Musiał (Kraków)
3. Paweł Pskit (Łódź)
4. Tomasz Wajda (Żywiec)

 

 

«
»