Pierwsza Akademia Trenera KS Wisła za nami

Grupy Młodzieżowe

W czwartek 26 kwietnia odbyła się pierwsza konferencja trenerska organizowana przez KS Wisła Puławy. Szkolenie pod nazwą “Akademia Trenera KS Wisła” zgromadziło blisko czterdziestu trenerów pracujących w naszym klubie oraz klubach partnerskich i zrzeszonych w Akademii Sportu Grupy Azoty Puławy SA.

 

Spotkanie miało na celu kształcenie trenerów wg sprawdzonych wzorców stosowanych przez najlepsze szkoły piłki nożnej w kraju. Goścmi pierwszego ze szkoleń byli trenerzy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin – Jarosław Rutkowski i Stanisław Kwiatkowski, którzy przedstawili filozofię pracy akademii oraz skupili się na metodach i formach pracy nad techniką fundamentalną dzieci i młodzieży.
Szkolenie miało nieco inną formułę niż powszechnie stosowane. Każdy z trenerów mógł prowadzić dyskusję z prelegentami pytając na bieżąco o wszelkie aspekty pracy w Akademii Zagłębia. Eksperci rozwiewali wszystkie wątpliwości i popierali przedstawiane tezy przykładami i materiałami video dotyczącymi konkretnych zagadnień. Ta forma prowadzenia prelekcji przypadła do gustu uczestnikom. Następnie odbyła się część praktyczna podczas której szkoleniowcy mogli poznać metody budowy jednostek treningowych, zapoznać się ze środkami treningowymi stosowanymi w AP KGHM Zagłębie Lubin i poznać nowinki techniczne pomocne w kształtowaniu techniki u młodych piłkarzy. Z trenerami pracowali chłopcy z KS Wisła – rocznik 2005.

 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz materiały przygotowane przez prelegentów.
Akademia Trenera KS Wisła będzie cyklem spotkań trenerów. Kolejne już niebawem.

«
»