Po punkty na historyczny stadion

I Liga

W najbliższą niedzielę Wisła zmierzy się z ekipą, która przed laty pisała historię polskiego futbolu. Presja jest duża, ale drużyna podkreśla, że będzie walczyć jak zawsze.

 

Jeszcze 10 lat temu nikt nawet nie pomyślałby o tym, że przyjdzie nam się zmierzyć z Górnikiem Zabrze na jego rodzimym stadionie w ramach rozgrywek I ligi. Dziś natomiast wszystko staje się faktem i ekipa Roberta Złotnika powalczy o punkty z ekipą, która w bieżącym sezonie zajmuje 8 miejsce w lidze.

 

Zawodnicy trenera Marcina Brosza w tym sezonie zanotowali 5 zwycięstw i tyle samo porażek, w swoim dorobku mają również 6 remisów. Wśród porażek znaleźć można m.in. przegrany mecz z GKS-em Tychy i Sandecją Nowy Sącz. Z drugiej strony śląska ekipa potrafiła sobie bez problemu poradzić z MKS-em Kluczbork czy Pogonią Siedlce.

 

Nasi obrońcy na pewno będą musieli zwrócić uwagę na Igora Angulo, który z 6 bramkami na koncie zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji strzelców I ligi. Nie można również zapomnieć o Romanie Gergelu i Dawidzie Ledeckym, którzy strzelili po 3 bramki. Łącznie cała trójka strzeliła ponad połowę bramek zdobytych w tym sezonie przez Górnika.

 

Wiślacy cały tydzień ciężko pracowali zarówno na siłowni jak i na boisku i duet trenerski Złotnik – Kłusek będą mogli liczyć na prawie wszystkich zawodników. Jedynym, którego zabraknie poza kontuzjowanym od dłuższego Sebastianem Dudą, będzie Michał Budzyński, który w meczu z Sandecją Nowy Sącz zobaczył 4 w tym sezonie żółtą kartkę i jest zmuszony pauzować.

 

Początek spotkania na stadionie przy ulicy Roosvelta w niedzielę – 13 listopada – o godz. 15:00.

«
»