Porażka z Górnikiem Zabrze

I Liga

Wiślacy mimo lepszej postawy na boisku nie sprostali doświadczonemu rywalowi i przegrali na własnym boisku 0:1. Bramkę dla Górnika w 21 minucie zdobył Igor Angulo.

Od samego początku było wiadomo, że w Puławach będzie gorąco po pierwsze za sprawą pogody, a po drugie zorganizowanej grupy kibiców z Zabrza, którzy zapowiadali się od kilku dni. Atmosfera na meczu była niepowtarzalna zarówno za sprawą kibiców przyjezdnych jak również puławian, którzy zasiedli na “prostej”.

Obie drużyny wyszły na boisko pełne sportowego animuszu, bo każdy miał swoje cele do zrealizowania. Pierwszą szansę Wisła miała w 17 minucie w pole karne wpadł Sylwek Patejuk ale za mocno wypuścił piłkę i bramkarz Górnika nie miał problemu z jej złapaniem. 4 minuty później pierwszy celny strzał Górnika Igor Angulo zamienił od razu na bramkę, trafiając w okienko bramki Andrzej Witana. W 40 minucie świetną piłkę od Arka Maksymiuka dostał dostał Piotrek Darmochwał ale uderzył nad bramką, minutę później ten sam zawodnik strzelał głową ale bramkarz Górnika zrobił swoje.

W drugiej połowie Wiślacy starali się jeszcze bardziej ale brakowało dokładności. Swoje dwie szanse miał Piotrek Darmochwał, nad bramką uderzali również Fabian Hiszpański i Arek Maksymiuk, a nieliczne uderzenia Górnika wyłapywał Andrzej Witan.

Wisła Puławy – Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

Bramka: Angulo (21)

Wisła: Witan – Hiszpański, Poznański, Żemło, Litwniuk, Głaz (72′ Szczotka), Maksymiuk, Darmochwał (80′ Pożak), Smektała (86′ Sedlewski), Popiołek, Patejuk.

Górnik: Loska – Kopacz, Wolniewicz, Kurzawa, Ledecky (59 Urynowicz), Suarez, Angulo, Acron, Karwot (90 Szeweluchin), Żurkowski, Ambrosiewicz.

Żółte kartki: Żemło, Hiszpański – Suarez, Żurkowski

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)