Porażka z Górnikiem

Pierwszej porażki w okresie przygotowawczym doznał zespół Jacka Magnuszewskiego. Wiślacy po wyrównanym meczu przegrali dziś w Łęcznej z Górnikiem 0:1.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko. Pierwszy kwadrans należał go gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i dwukrotnie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Sochę. Oba strzały z dystansu obronił jednak nasz golkiper. Z upływem czasu coraz częściej do głosu dochodzili wiślacy, a dwukrotnie w dobrej pozycji znalazł się Michał Zuber. W pierwszej sytuacji strzał zablokował obrońca, a w drugiej zabrakło Michałowi nieco precyzji. W dogodnej sytuacji był też Krystian Puton, ale tuż przed bramkarzem ofiarnym wślizgiem sytuację uratował obrońca. Z dystansu uderzali też Maksymiuk i Barański, ale bez efektu bramkowego.

W drugiej połowie trenerzy dokonali wielu zmian. Od siedemdziesiątej minuty w barwach Wisły na placu gry było aż pięciu młodzieżowców i to przekładało się na obraz meczu. W poczynania obu zespołów wkradło się sporo chaosu, zaczęły się też mnożyć błędy. Jeden z nich dał zwycięskiego gola gospodarzom. Krzysztof Kurek zagrał do Przemka Skałeckiego, futbolówkę na dwudziestym metrze od bramki przejął Krystian Wójcik i po chwili uderzył pod poprzeczkę puławskiej bramki. Wiślacy mogli odpowiedzieć kilka minut później. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Chudyba, który huknął z prawej nogi, a futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wróciła na pole gry. W końcówce po akcji lewą stroną boiska piłkę trącił jeden z górników, a ta lobem uderzyła w poprzeczkę naszej bramki. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. – Jestem zadowolony z gry zespołu. Widać było konsekwencję w działaniach, które ćwiczymy na treningach. Po zmianach jakość piłkarska było nieco mniejsza, ale mecz oceniam na plus – podsumował trener Jacek Magnuszewski.

W sobotę w kolejnej grze kontrolnej zagramy w Puławach z Ursusem Warszawa.

GÓRNIK ŁĘCZNA 1:0 (0:0) WISŁA PUŁAWY

Bramka: Wójcik 73

Wisła: Socha (60 Kurek) – Król (65 Kusal), Poznański (70 Dębowski), Pielach (70 Barański), Barański (46 Litwiniuk), Maksymiuk, Kobiałka (70 Skałecki), Zuber (46 Zmorzyński), Puton, Żelisko (70 Zuber), Kacprzycki (70 Chudyba)