Porażka z liderem

III LIGA

Dwa gole Pląskowskiego przesądziły o wygranej lidera z Nowego Targu w środowym meczu ligowym. Wiślacy źle weszli w mecz tracąc bramkę już w pierwszej akcji.

 

Po wznowieniu z autu prostopadła piłka pomiędzy obrońców trafiła do Pląskowskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Krzyśka Kurka. Wiślacy próbowali odpowiedzieć strzałami Michała Zubera, Szymona Stanisławskiego, ale bez efektu. Kiedy inicjatywa była po stronie Wisły w dobrej okazji znalazł się zawodnik miejscowych, Sebastian Palonek, ale przegrał pojedynek z Kurkiem. Tuż przed końcem pierwszej połowy kolejny błąd obrony wykorzystał Pląskowski i podwyższył wynik na 2:0 dla gospodarzy.

 

 

W drugiej połowie wiślacy byli stroną dominującą, a nowotarżannie skupiali się na kontratakach. Wiślacy wykonywali kilka rzutów różnych w ciągu kilku minut, ale obrona Podhala spisywała się bez zarzutu. Najlepszą okazję na gola honorowego miał Łukasz Kacprzycki, ale jego uderzenie obronił golkiper gospodarzy. W końcówce czerwoną kartkę za drugą żółtą obejrzał Piotr Zmorzyński i kończyliśmy mecz w okrojonym składzie.

 

 

W najbliższą niedzielę na własnym stadionie podejmiemy Wólczankę Wólka Pełkińska.

 

 

PODHALE NOWY TARG 2:0 (2:0) WISŁA PUŁAWY

 

 

Bramki: Pląskowski 1, 45

 

 

Czerwona kartka: Zmorzyński 81 (za dwie żółte)

 

 

Wisła: Kurek – Barański, Litwiniuk, Poznański, Pielach, Skałecki, Zuber (76 Szczotka), Popiołek (68 Kobiałka), Stanisławski, Kacprzycki, Zmorzyński

«
»