Remis w Świdniku

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie w ramach rozgrywek III ligi pomiędzy naszym zespołem a świdnicką Avią. Pomimo prowadzenia do przerwy 2:1, ostatecznie świdniczanie doprowadzili do remisu 2:2.

Już w trzeciej minucie boisko po ostrym wślizgu Darmochwała musiał opuścić Arkadiusz Maksymiuk i trenerzy naszego zespołu musieli szybko korygować ustawienie. Na murawie zameldował się Dawid Chudyba i to on tworzył wraz z Kurkiem, Skałeckim i Żeliską czwórkę młodzieżowców. Do trzydziestej minuty brak było klarownych sytuacji strzeleckich, wpływ na to na pewno miała nasiąknięta murawa bowiem tuż przed meczem Świdnik nawiedziła ulewa. Po upływie pół godziny przytomne podanie od Kacprzyckiego dostał Zuber, który oszukał obrońcę, ale jego strzał odbił bramkarz miejscowych. Dobitka Kacprzyckiego trafiła do koszyczka Wójcickiego. W odpowiedzi po rzucie rożnym na dośrodkowanie w kierunku bramki zdecydował się Wojciech Białek, a precyzyjnie uderzona futbolówka wylądowała w okienku naszej bramki. Wiślacy nie podłamali się i po chwili wyrównali. Rzut wolny wykonywał Kacprzycki, piłkę podbił głową Mroczek, a ta wylądowała w siatce. Jeszcze przed przerwą z lewej strony dogrywał Stanisławski, a Krystian Żelisko oszukał w polu karnym obrońcę i pewnym strzałem zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach Wisły.

W drugiej połowie ponownie zaczęło padać co utrudniało grę obydwu zespołom. Wiślacy oddali nieco inicjatywę gospodarzom i to się zemściło. Ładne dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał precyzyjnym strzałem głową Białek doprowadzając do remisu. Puławianie mogli po chwili odpowiedzieć, ale Stanisławski z bliska trafił zaledwie w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

W najbliższą niedzielę o godzinie 17 zagramy z Sołą Oświęcim. Przypominamy, że mecz odbędzie się na stadionie w Kozienicach.

AVIA ŚWIDNIK 2:2 (1:2) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Białek 35, 71 – Mroczek (samobójcza) 41, Żelisko 45

Wisła: Kurek – Litwiniuk, Poznański, Barański, Maksymiuk (6 Chudyba), Skałecki, Zuber (75 Popiołek), Kacprzycki (60 Zmorzyński), Żelisko (66 Szczotka), Kobiałka, Stanisławski