Sparingowo z KTS Weszło

W środowy wieczór rozegraliśmy drugą w czerwcu grę kontrolną. Tym razem zmierzyliśmy się z warszawskim KTS Weszło wygrywając 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Włodzimierz Puton, Dariusz Brągiel i Rafał Kiczuk.

Koncentrujemy się na pracy i traktujemy ten sparing poważnie – mówił tuż przed meczem trener Mariusz Pawlak. Zawodnicy wzięli sobie te słowa do serca, bo pierwsze minuty meczu to duża przewaga naszego zespołu. Już w 2. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Kacprzycki, ale golkiper zdołał odbić piłkę. W kolejnych minutach na bramkę Byszewskiego uderzali Brągiel i Skałecki. W 10. minucie w pole karne KTS-u wpadł Kacprzycki, piłka trafiła do Stanisławskiego, a następnie do Putona, który trafił w poprzeczkę, ale dobitka była już celna. Po kwadransie do głosu doszli goście. Szczególnie groźny był Daniel Ciechański jednak jego kąśliwe uderzenie odbił Kacper Kołotyło. Tuż przed przerwą książkową akcję przeprowadzili Dominik Cheba i Dariusz Brągiel. Ten pierwszy w pełnym biegu zagrał w pole karne, a drugi z wymienionych nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Po wznowieniu gry wiślacy zdobyli trzeciego gola. W 54. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Kacprzycki, a celną główką popisał się Rafał Kiczuk. Ostatnie pół godziny to dobre szanse na gola dla Szymona Stanisławskiego i Michała Zubera, ale obaj nie potrafili pokonać bramkarza gości. Z kolei przyjezdni dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Piotra Owczarzaka. Najpierw z rzutu wolnego pomylił się Ciechański, a chwilę później dobry strzał Kropiewnickiego obronił bramkarz Wisły.

Teraz naszych zawodników czeka kilkunastodniowa przerwa. Do gier sparingowych powrócimy w lipcu.

WISŁA PUŁAWY 3:0 (2:0) KTS WESZŁO

Bramki: Puton 10, Brągiel 44, Kiczuk 54

Wisła: Kołotyło (70 Owczarzak) – Cheba (70 Brągiel), Cyfert (70 Barański), Pielach (46 Kiczuk), Kisły (65 Pigiel), Skałecki, Puton W. (46 Zuber), Piotrowski (46 Kobiałka), Brągiel (46 Drozd), Kacprzycki (70 Bernat), Stanisławski (70 Konc)