Sukces sekcji pływackiej w Łodzi

Pływanie

Sekcja pływacka po raz kolejny fantastycznie się spisała podczas zawodów pływackich. Drugie z kolei Arena Grand Prix Puchar Polski zostało rozegrane w Łodzi 7-8 listopada. Na starcie w tych prestiżowych zawodach stanęło 500 najlepszych zawodników z całego kraju. W tym gronie znalazło się 4 zawodników naszego klubu.

Najlepiej wśród nich wypadła 14 letnia Gabriela Król, która w swoich 6 startach zdobyła 5 złotych i 1 srebrny medal. Gabriela wygrywała na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, 200 metrów stylem zmiennym, 50, 100, 200 metrów stylem dowolnym oraz zajęła 2 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym. Wyniki na 50 i 100 metrów stylem dowolnym to nowe rekordy klubu w kategorii Open. Gabrysia została najlepszą zawodniczką Grand Prix w kategorii 14 latków, a także najlepszą zawodniczką w stylu dowolnym i w stylu zmiennym.

Igor Muzyka dwukrotne poprawiał swoje rekordy życiowe na 100 i 400 metrów stylem dowolnym. Anna Pecio poprawiła życiówkę na 100 metrów stylem zmiennym, a Nikola Jasik na 200 metrów stylem klasycznym.