Szczotka za trzy punkty

III LIGA

W środę wiślacy rozegrali w Skawinie mecz z Wiślanami Jaśkowice w ramach 29. kolejki III ligi. To czwarty z pięciu meczów maratonu trzecioligowców, którzy w ciągu zaledwie dwóch tygodni muszą rozegrać taką właśnie liczbę spotkań.

 

 

Wiślanie to podobnie jak Sokół Sieniawa zespół własnego stadionu, gdzie zgromadzili zdecydowaną większość zdobyczy punktowej. Na dobrze przygotowanej, ale wąskiej płycie boiska spodziewaliśmy się walki fizycznej na każdym metrze murawy i tak właśnie wyglądało to spotkanie. Gospodarze grali bardzo agresywnie, przeciwstawiając naszemu zespołowi siłę fizyczną. W efekcie wiślacy mieli bardzo duże problemy z płynną grą i rozgrywaniem akcji, które momentalnie były przerywane przez miejscowych uruchamiających natychmiast długim podaniem swoich napastników. Gra była bardzo szarpana, a akcji zakończonych strzałem było jak na lekarstwo. Najlepszą okazję dla Wiślan zmarnował Krzysztof Szewczyk, który przegrał pojedynek z Krzysztofem Kurkiem. Z kolei puławianie zmarnowali tuż przed końcem spotkania stuprocentową sytuację. Michał Zuber przegrał pojedynek z bramkarzem, a dobitka Stanisławskiego była niecelna. Jednak minutę wcześniej padła jedyna bramka tego spotkania. Z rzutu wolnego podyktowanego na Konradzie Szczotce uderzył w pole karne sam poszkodowany, a futbolówka nie została dotknięta przez wbiegających zawodników i zatrzepotała w siatce. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania, wykonywali kilka rzutów rożnych oraz wrzutów z autu w pole karne, ale nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia. Sędzia znacznie przedłużył też czas gry bowiem mecz zakończył dopiero po upływie 98 minut.

 

 

Teraz przed wiślakami starcie z Orlętami Radzyń Podlaski. Kibicom przypominamy, że ten mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Kozienicach.

 

 

WIŚLANIE JAŚKOWICE 0:1 (0:0) WISŁA PUŁAWY

 

Bramka: Szczotka 86

 

Wisła: Kurek – Litwiniuk, Poznański, Barański, Zuber, Skałecki, Zmorzyński, Kacprzycki (60 Szczotka), Stanisławski, Kobiałka, Popiołek (68 Supryn)

«
»