Toni Kolehmainen dołączył do zespołu

I Liga

Mierzący 177 cm wzrostu, 28 letni fiński środkowy pomocnik oficjalnie od czwartku rozpocznie treningi z naszym zespołem.

 

Kolehmainen swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowej drużynie Blackburn Rovers był również graczem holenderskiego AZ Alkmaar, a jego ostatnim klubem było HJK Helsinki występujące w fińskiej ekstraklasie. Fin był również 14 razy powoływany do reprezentacji swojego kraju, z czego 6 razy wystąpił w pierwszej “11”.

 

– Gdy dowiedziałem się, że Wisła się mną interesuje to w pierwszej kolejności zadzwoniłem do Peteri Forsella(Miedź Legnica) i Kaspara Hamalainena(Legia Warszawa) żeby się dowiedzieć jak generalnie wygląda polska piłka nożna, ponieważ nigdy nie miałem z nią do czynienia. Od nich dowiedziałem się, że tempo w Polsce jest dużo szybsze niż w Finlandii. Ważne dla mnie również było obejrzenie meczów Wisły, które przesłał mi dyrektor sportowy, bo dużą wagę przywiązuje do stylu gry całej drużyny, czy będzie mi on pasował się i czy będę potrafił się w nim odnaleźć. Dla mnie gra w Puławach na pewno będzie bardzo ciekawą przygodą i jednocześnie dam z siebie wszystko aby pomóc zespołowi w walce o I-ligowy byt –

 

Zawodnik najprawdopodobniej zagra w naszym klubie z numerem 31 na koszulce.

«
»