Udana inauguracja

III LIGA

Od zwycięstwa rozpoczynamy rundę wiosenną. Po trudnym spotkaniu pokonujemy w Stalowej Woli Wólczankę Wólka Pełkińska 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Adrian Paluchowski.

Już w 3. minucie w polu karnym uderzał Paluchowski i tylko interwencja bramkarza i poprzeczka uratowała nominalnych gospodarzy przed utratą gola. Chwilę później pierwsza kontrowersja w tym meczu. Faulowany w polu karnym rywali był Lukas Kuban, ale arbiter nie zdecydował się odgwizdać przewinienia. W odpowiedzi szarżował Krzysztof Pietluch, ale obrońcy na spółkę z Przemysławem Skałeckim zatrzymali napastnika Wólczanki. W 19. minucie sprzed pola karnego uderzył Krystian Puton. Futbolówka po głowie jednego z obrońców minimalnie minęła poprzeczkę. W 27. minucie niefrasobliwość w obronie naszych zawodników mogli wykorzystać miejscowi, ale przed linią bramkową piłkę wybił Błażej Cyfert. Po chwili miała miejsce kolejna kontrowersja. Tym razem w polu karnym Wisły gospodarze reklamowali zagranie ręką Mateusza Pielacha, jednak i tym razem arbiter nie podyktował jedenastki. W 37. minucie po rzucie rożnym najpierw próbował uderzać Ednilson, potem zgrywał Przemek Skałecki, a głową piłkę do siatki wepchnął Adrian Paluchowski. W drugiej połowie dominowała walka, a celnych strzałów praktycznie nie było. Po stronie Wisły najbliżej celu był Krystian Puton po strzale z rzutu wolnego. Po stronie Wólczanki swoich szans szukali Olejarka i Matofij, ale bez efektu. Obie strony kończyły mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę u gospodarzy obejrzał Mateusz Gul, a po stronie Wisły Emil Drozdowicz.

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 0:1 (0:1) WISŁA PUŁAWY

Bramka: Paluchowski 87

Wisła: Kołotyło – Cheba, Cyfert, Pielach, Kuban, Skałecki, Kacprzycki (46 Bartosiak), Ednilson (59 Brągiel), Puton K. (82 Wiech), Kondracki (59 Drozdowicz), Paluchowski

«
»