Udany debiut trenera

III LIGA

Trzy punkty w pierwszym meczu pod wodzą trenera Mariusza Pawlaka. Wiślacy pokonali na własnym stadionie Podlasie Biała Podlaska 2:0.

Już w 2. minucie mogło być 1:0 dla Wisły, ale Maciej Wojczuk zbyt długo czekał z oddaniem strzału i zagrożenie zażegnali obrońcy. Trzy minuty później z dystansu uderzał Puton, futbolówkę złapał Wrzosek. Po upływie kwadransa Pawła Sochę sprawdził Olaf Martynek. W 22. minucie po rzucie rożnym do piłki doszedł Krystian Żelisko, ale w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty później ponownie po rzucie rożnym było blisko zdobycia gola, jednak Mateusz Pielach trafił tylko w poprzeczkę. Po upływie pół godziny na bramkę Wisły strzelali Kaznokha i Marczuk, bez efektu.

W drugiej połowie rozpoczęło się od minimalnie przestrzelonego uderzenia Kaznokhy. W 54. minucie po centrze z rzutu rożnego celną główką popisał się Kiczuk i wiślacy objęli prowadzenie. W 60. minucie doskonałą szansę miał wprowadzony chwilę wcześniej Damian Bernat, ale nie zdołał dobrze uderzyć piłki. Siedem minut później było 2:0. Z lewej strony centrował Zmorzyński, a bramkarza uprzedził Krystian Puton trafiając do siatki. Kwadrans przed końcem dwukrotnie goście uderzali z rzutów wolnych, ale strzały Komara i Kosieradzkiego lądowały w rękawicach Sochy. Tuż przed końcem meczu z bliska strzelał jeszcze Kiczuk jednak Wrzosek instynktownie odbił piłkę.

Za tydzień zagramy w Sandomierzu z tamtejszą Wisłą.

WISŁA PUŁAWY 2:0 (0:0) PODLASIE BIAŁA PODLASKA

Bramki: Kiczuk 54, Puton 67

Wisła: Socha – Wolanin, Kiczuk, Pielach, Barański (79 Pigiel), Kobiałka (73 Szczotka), Puton K., Żelisko (56 Bernat), Wojczuk, Stanisławski (46 Zuber), Zmorzyński (86 Chudyba)

«
»