Udany rewanż

Szóste kolejne ligowe zwycięstwo w tym sezonie drużyny Mariusza Pawlaka. Tym razem wiślacy pokonali w Dębicy tamtejszą Wisłokę 2:0 rewanżując się za porażkę z ubiegłych rozgrywek.

W 5. minucie niefrasobliwość naszych obrońców chciał wykorzystać Kogut, ale pomylił się nieznacznie. Od tego czasu dominowali wiślacy i wspomniany strzał Koguta był jedynym w tej części gry w wykonaniu gospodarzy. W 8. minucie przed bramkarzem miejscowych znalazł się Adrian Paluchowski, jednak nie trafił do siatki. Puławianie szukali swoich szans na zdobycie gola. Uderzali m.in. Skałecki i Drozdowicz, ale niecelnie. Miejscowi uciekali się do brzydkich fauli próbując przerywać akcje wiślaków. W 42. minucie w pole karne wpadł Drozdowicz, ale zamiast strzelać szukał podaniem Krystiana Putona i sytuacje wyjaśnili defensorzy Wisłoki. Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się na początku drugiej. Ładną asystą popisał się Przemysław Skałecki, a Adrian Paluchowski zapisał na swoim koncie kolejne ligowe trafienie. Gospodarze ruszyli mocno do przodu. Warto odnotować soczysty strzał z dystansu Łanuchy, ale fantastyczną robinsonadą popisał się Kacper Kołotyło. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Emil Drozdowicz, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza Wisłoki.

WISŁOKA DĘBICA 0:2 (0:0) WISŁA PUŁAWY

Bramki: Paluchowski 52, Drozdowicz 90

Wisła: Kołotyło – Cheba, Pielach, Cyfert, Kuban, Skałecki, Puton K. (82 Kiczuk), Bartosiak (72 Puton W.), Kacprzycki, Drozdowicz, Paluchowski (82 Brągiel)