VI runda o Laur Lubelskiego Koziołka

Pływanie

W sobotę na basenie Aqua w Lublinie odbyła się VI i zarazem ostatnia finałowa runda o Laur Lubelskiego Koziołka. W zawodach wystartowało blisko 30 zawodników KS Wisła Puławy w różnych kategoriach wiekowych.

Na początku wystartowały najmłodsze kategorie, gdzie mieliśmy 3 zawodników. Kamila Czopek i Łucja Sacharow to 9-latki i one startowały dwukrotnie na 50 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem klasycznym. Kamila zajęła dwukrotnie miejsce premiowane dyplomem. Ich o rok młodszy kolega Krzyś Kostyra po raz pierwszy wystartował na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, gdzie w bardzo ładnym stylu wywalczył 23 miejsce!

Później startowali zawodnicy w wieku 10-11 lat. W tej kategorii mieliśmy najliczniejszą grupę, bo aż 12 zawodników. Najlepiej na tych zawodach, jak i w całym cyklu wypadł Dawid Sala, który zajął 2 pierwsze miejsca na 50 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem motylkowym, wygrywając cały cykl zawodów, za co został dodatkowo uhonorowany pamiątkową statuetką. Oprócz Dawida miejsca premiowane dyplomem zdobyli Zuzanna Cywka, Mateusz Kozak i Jakub Bocianowski jako zawodnicy 10-letni oraz Bartłomiej Rymkiewicz i Mikołaj Maciąg jako 11-latkowie. Cenne punkty dla Wisły zdobywali także Bartłomiej i Antonina Dudzik, Aleksandra Kostyra, Zofia Pawłowska, Zofia Bociańska i Lena Przewłoka. Warto również dodać, że wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

Ostatnią grupą startującą tego dnia byli zawodnicy w wieku 12 lat i więcej. W tej grupie mieliśmy 7 zawodników. 12-latkowie Klaudia Deputat, Katarzyna Bocianowska, Damian Baraban, Mateusz Sala i Hubert Żaczek, oraz 14-letnia Zuzanna Gawełko i 15-letnia Wiktoria Słotwińska. Hubert Żaczek na 200 metrów stylem dowolnym zajął pierwsze miejsce z rewelacyjnym czasem 2,16 oraz 4 miejsce na 50 metrów stylem motylkowym. Mateusz Sala zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym i zajął 3 miejsce na 200 metrów stylem dowolnym. Zuzanna Gawełko zajęła 3 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym, a Kasia Bocianowska była czwarta na 50 metrów stylem motylkowym.