Wiktoria Oko Halową Wicemistrzynią Polski

Lekka Atletyka

Wiktoria Oko nie zwalnia tempa. Po dobrych występach w ubiegłym roku nasza sprinterka dobrze zainaugurowała starty w 2019 roku.
Podopieczna Sławomira Murata zdobyła dziś w Toruniu tytuł Halowej Wicemistrzyni Polski juniorów w biegu na 60 metrów przez płotki. Już w biegu eliminacyjnym widać było dobrą formę Wiktorii, która wygrała swoją serię bijąc przy tym rekord życiowy wynikiem 8.75s. W finale było jeszcze lepiej, bo Wiktoria poprawiła rekord życiowy o kolejne 0,05s i z wynikiem 8.70s zajęła drugie miejsce tuż za faworyzowaną Mariką Majewską z Orkana Września.

Warto przy tym podkreślić, że to pierwszy sezon juniorski Wiktorii, która startuje z zawodniczkami starszymi od siebie o rok. Zawodniczce i trenerowi serdecznie gratulujemy!

Drugi z naszych reprezentantów Sebastian Lewoszewski w konkurencji pchnięcia kulą uplasował się na 9 miejscu z wynikiem 14,47m .