Wiktoria Oko Mistrzynią Polski

Lekka Atletyka

8.40 sekundy – tyle wynosi od niedzielnego przedpołudnia rekord życiowy Wiktorii Oko w biegu na 60 metrów przez płotki. To prawdopodobnie drugi najlepszy w historii wynik w kraju w tej kategorii wiekowej (rekord Polski ustanowiony przez Pię Skrzyszowską wynosi 8.29s). Podopieczna trenera Sławomira Murata zdobyła w Toruniu tytuł Mistrzyni Polski deklasując rywalki!

W biegu eliminacyjnym nie obyło się bez nerwów, bo najpierw Wiktoria otrzymała żółtą kartkę za poruszenie się przed sygnałem startera, a później do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo z Magdaleną Tomczak-Gołowicz uzyskując czas 8.55 (wyrównany dotychczasowy rekord życiowy) i pokonując rywalkę o sześć setnych sekundy.

W finale Wiktoria nie pozostawiła już jednak złudzeń swoim konkurentkom. Właściwie już od pierwszego płotka kontrolowała wydarzenia na bieżni i wpadła na metę z czasem 8.40 sekundy! Druga Tomczak-Gołowicz straciła do naszej zawodniczki aż 0.23s, a trzecia Julia Góreczna 0.3s.

W finale B siódme miejsce z czasem 9.22s zajęła inna z naszych reprezentantek Zuzanna Gozdera.

Pojechaliśmy, jak to się mówi, “po swoje”. Byłem przekonany, że Wiktoria wygra z dużą przewagą i ten wynik mnie zadowala, bo planowaliśmy osiągnąć czas na poziomie 8.40-8.45 sekundy. Przyznam jednak, że trochę mnie Wiktoria przestraszyła dzień wcześniej, bo była osłabiona i pojawił się stan podgorączkowy. Plan został jednak wykonany – cieszył się tuż po zawodach trener Murat.

«
»