Wiktoria Oko z medalami OOM

Lekka Atletyka

Bardzo dobre wiadomości napłynęły z Poznania gdzie odbywa się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Życiową formę osiągnęła nasza zawodniczka Wiktoria Oko, która wraca z zawodów z dwoma medalami!

W piątek wystartowała w biegu na 100 metrów przez płotki i już w starcie eliminacyjnym pokazała dużą moc zajmując drugie miejsce w swojej serii i bijąc dotychczasowy rekord życiowy wynikiem 14.16s. Do finału awansowała z czwartym rezultatem, a w nim poprawiła po raz kolejny życiówkę wynikiem 14.08s i wyprzedziła faworyzowaną Weronikę Nagięć zdobywając brązowy medal. Wygrała Marika Majewska (Orkan Września) przed Moniką Romaszko (Agros Zamość).

Dwa dni wcześniej Wiktoria wystartowała także w innej z konkurencji biegowych – biegu na 400 metrów przez płotki. W biegu eliminacyjnym zdystansowała rywalki uzyskując 64.18s i z trzecim czasem awansowała do finału. Tam poprawiła swój rekord życiowy osiągając 61.22 i zdobywając srebrny medal. Lepsza okazała się tylko Alicja Kaczmarek z ALKS AJP Gorzów Wielkopolski. Warto jednak podkreślić, że sukces jest niezwykle cenny ponieważ Wiktoria startowała z zawodniczkami starszymi o rok.

W konkursie rzutu dyskiem startował inny z naszych reprezentantów Sebastian Lewoszewski. W swojej grupie zdobył wynikiem 52.93m pierwsze miejsce. Niestety w finale nie rzucał już tak daleko i z wynikiem 48.33 zajął bardzo dobre szóste miejsce. Powtórzenie rezultatu z eliminacji dałoby brązowy krążek.

Wiktorii i Sebastianowi oraz ich trenerom gratulujemy doskonałych wyników. Jednocześnie trenerowi Sławomirowi Muratowi, opiekunowi Wiktorii, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

«
»