Wiślacka I liga w liczbach

I Liga

Koniec roku to zawsze czas podsumowań, mniejszych lub większych. Przejrzeliśmy statystyki i postanowiliśmy podsumować historyczną, bo pierwsza rundę Wisły Puławy w I lidze.

 

W 19 spotkaniach, które rozegraliśmy w I lidze łącznie udało się zdobyć 19 punktów. Złożyły się na to 4 zwycięstwa, 7 remisów i 8 porażek. Łącznie naszym piłkarzom udało się strzelić 22 bramki, a nasi bramkarze musieli 32 razy wyciągać piłkę z siatki. Najwięcej bramek strzeliliśmy w meczach z Chojniczanką i Chrobrym, zarówno w jednym jak i drugim spotkaniu bramkarza rywali udało się pokonać 3 razy. Natomiast najwięcej straciliśmy w meczu z Miedzią Legnica, kiedy to rywale do naszej bramki trafili pięciokrotnie. Najlepszym strzelcem po 19 meczach jest Sylwester Patejuk, która ma na swoim koncie 8 bramek, 4 trafienia zaliczył Konrad Nowak, 2 Dawid Pożak, a Michał Budzyński, Piotr Darmochwał, Sebastian Głaz, Klimas Gusočenko, Iwan Litwiniuk, Mateusz Olszak, Adam Patora oraz Jakub Smektała trafiali do bramki rywala po razie.

 

Łącznie w 19 meczach nasi piłkarze oddali 195 strzałów na bramkę rywala. Najwięcej bo aż 21 miało miejsce w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko – Biała, które ostatecznie zakończyło się remisem 0:0. Najmniej strzałów na bramkę przeciwnika wiślacy oddali w dwóch przegranych meczach z Pogonią Siedlce i z Górnikiem Zabrze. W obu meczach nasi zawodnicy strzelali po 6 razy.

 

Jeśli chodzi o podania to w sumie wymienionych zostało ich 8347. Najwięcej w meczu z Wigrami Suwałki bo aż 587, a najmniej czyli 325 w potyczce w Chojniczanką. Patrząc na posiadanie piłki najlepiej wypadł przegrany mecz z Górnikiem Zabrze w trakcie którego nasi zawodnicy “spędzili z piłką” 56% czasu gry. Najgorzej pod tym względem wyglądał wygrany mecz z Bytovią, ponieważ w jego trakcie piłka przy “wiślackiej nodze” była przez 40% czasu gry.

 

Średnia ze wszystkich 19 spotkań pokazuje, że nasi piłkarze oddali 11 strzałów na mecz, w posiadaniu piłki byli przez 48% czasu gry i wymienili 464 podania.

«
»