Wiślackie informacje

Klub

Czas zagrożenia epidemicznego wpływa niemalże na wszystkie sfery życia. Ma także ogromny wpływ na sport powodując paraliż rozgrywek ligowych we wszystkich dyscyplinach. W odpowiedzi na zapytania przedstawiamy bieżące informacje dotyczące obecnej działalności.

11 marca jako jeden z pierwszych klubów w regionie podjęliśmy decyzję o zawieszeniu treningów przez grupy młodzieżowe oraz sekcje pływania, podnoszenia ciężarów i lekkoatletyki. W czwartek (12 marca) po raz ostatni przed przymusową przerwą spotkali się także seniorzy grający w III lidze. Od poniedziałku tj. 16 marca nieczynne jest biuro klubu przy ulicy Hauke-Bosaka 1. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami we wszelkich ważnych sprawach prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: sekretariat@kswislapulawy.pl. Zawodnicy i rodzice we wszelkich sprawach w pierwszej kolejności proszeni są o kontakt z trenerami klubowymi.

Zawodnicy III ligi podczas ostatniego spotkania w klubie otrzymali od sztabu szkoleniowego plany treningowe mające na celu podtrzymanie formy sportowej. Ich praca jest monitorowana przez systemy elektroniczne. Raporty z każdego dnia ćwiczeń spływają drogą elektroniczną do sztabu szkoleniowego, który weryfikuje przebieg treningów indywidualnych. Plany treningowe będą modyfikowane w zależności od długości przerwy w zajęciach. Dodatkowo zawodnicy są zobligowani do przesyłania raportów dotyczących swojego stanu zdrowia, a także stanu zdrowia swoich współmieszkańców. Zawodnikom grup młodzieżowych rekomendujemy ćwiczenia fizyczne w domu lub na świeżym powietrzu z dala od skupisk ludzkich. Trenerzy przesyłają przykładowe ćwiczenia, które bezpiecznie można wykonywać nawet na niewielkiej powierzchni, w domowym zaciszu. Zawodnicy, którzy nie otrzymali takowych wytycznych są proszeni o kontakt ze swoimi trenerami. Indywidualne treningi prowadzą też zawodnicy i zawodniczki sekcji lekkoatletyki, którzy pomimo braku możliwości korzystania ze stadionu bez większych problemów mogą realizować znaczną część swojego programu treningowego. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy sekcji pływackiej i podnoszenia ciężarów. Ze względu na wysoką specjalizację dyscyplin trening poza halą sportową jest praktycznie niemożliwy. Tutaj zawodników niestety czeka wymuszona przerwa od zajęć technicznych. Wskazane są natomiast zajęcia ogólnorozwojowe, które można realizować indywidualnie. Na ten moment oficjalne zawody we wszystkich sekcjach są odwołane lub przełożone na bliżej nieokreślony termin.

Dobrą wiadomością jest fakt, że dotychczas nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących zawodników i szkoleniowców wszystkich sekcji. Wierzymy, że ten stan będzie trwał jak najdłużej.

#zostanwdomu

Ze sportowym pozdrowieniem!

«
»