Wiślane derby dla puławian

W meczu na szczycie tabeli nasza Wisła pokonała swoją imienniczkę z Sandomierza 3:2. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył z rzutu karnego Adrian Paluchowski.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla naszego zespołu. Już w 3. minucie dośrodkowanie z lewej strony celną główką zakończył Mateusz Pielach otwierając wynik meczu. Trzy minuty później Adrian Paluchowski wysokim pressingiem zmusił do błędu bramkarza gości, ale jego strzał przewrotką poszybował ponad bramką. W 13. minucie z rzutu wolnego w boczną siatkę trafił Bartłomiej Bartosiak. W 19. minucie było 2:0. Z prawej strony dośrodkował Bartosiak, o piłkę w polu karnym powalczył Krystian Puton, a stoickim spokojem w polu karnym wykazał się Adrian Paluchowski, który plasowanym strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie. W 28. minucie po zagraniu z rzutu wolnego piłkę przez siebie zagrał Sudy i zaskoczył w ten sposób Kacpra Kołotyło dając bramkę kontaktową. Goście złapali wiatr w żagle i dwukrotnie poważnie zagrozili bramce puławian, niecelnie jednak uderzali Piątkowski i Kmiotek. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego strzelał Krystian Puton, ale Pietrasik zdołał odbić piłkę do boku.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Wiślacy uspokoili grę i w 63. minucie powinni zdobyć trzeciego gola. Po ładnej zespołowej akcji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Paluchowski, ale trafił wprost w golkipera z Sandomierza. Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. W 68. minucie goście zaatakowali większą liczbą zawodników, strzał Matuszewskiego odbił Kołotyło, ale dobitka Siedleckiego znalazła drogę do bramki. W końcówce mecz się bardzo zaostrzył. Najpierw brzydko Pielacha sfaulował Zawiślak, a kilka minut później za odepchnięcie Kiczuka obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry w polu karnym Wojcinowicz pchnął Emila Drozdowicza i sędzia wskazał na wapno. Próbę nerwów wytrzymał Adrian Paluchowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Już w najbliższą niedzielę zagramy na wyjeździe z KS Wiązownica.

WISŁA PUŁAWY 3:2 (2:1) WISŁA SANDOMIERZ

Bramki: Pielach 3, Paluchowski 19, 90 (karny) – Sudy 28, Siedlecki 68

Wisła Puławy: Kołotyło – Cheba, Cyfert, Pielach (77 Kiczuk), Kuban, Puton W.(46 Drozdowicz), Skałecki, Puton K., Bartosiak (88 Zając), Paluchowski, Brągiel (46 Pigiel)