Wólczanka pokonana

Czwarte zwycięstwo w piątym wiosennym meczu na własnym stadionie odniósł nasz zespół występujący w rozgrywkach III ligi piłkarskiej. W niedzielę z bagażem trzech bramek z Puław wrócił zespół Wólczanki Wólka Pełkińska.

Mecz bez historii – tak najkrócej można go podsumować. Wiślacy dominowali przez całe spotkanie, a goście jedyny celny strzał oddali w 83. minucie po uderzeniu z rzutu wolnego, które nie sprawiło problemów Krzysztofowi Kurkowi. Puławianie objęli prowadzenie już w szóstej minucie. Po podaniu Karola Barańskiego spokojem w polu karnym wykazał się Michał Kobiałka otwierając wynik meczu. Po kolejnym kwadransie było 2:0. Crossowe zagranie Łukasza Kacprzyckiego na gola zamienił Michał Zuber uprzedzając bramkarza rywali. W pierwszej połowie groźnie uderzali jeszcze Kacprzycki i Stanisławski. Swoją szansę miał też Krystian Żelisko, ale więcej bramek nie padło. Wynik ustalił w drugiej części meczu Dawid Chudyba po podaniu Żeliski i była to jego debiutancka bramka w pierwszym zespole.
Już w środę wiślacy zagrają w Skawinie z Wiślanami Jaśkowice. Początek meczu o godzinie 18.00.
WISŁA PUŁAWY 3:0 (2:0) WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA
Bramki: Kobiałka 6, Zuber 20, Chudyba 69
Wisła: Kurek – Litwiniuk, Pielach, Poznański, Barański, Skałecki (74 Supryn), Kobiałka (68 Popiołek), Zuber (82 Szymanek), Kacprzycki (59 Chudyba), Żelisko, Stanisławski (79 Szczotka)