Wygrana na inaugurację

Od zwycięstwa rozpoczynamy sezon 2020/2021. W inauguracyjnej kolejce podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali Wólczankę Wólka Pełkińska 2:1. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo.

Już w 5. minucie w dość niespodziewanych okolicznościach straciliśmy gola. Rafał Dusiło stojąc na szesnastym metrze tyłem do bramki wstrzelił piłkę w pole karne, a ta wpadła do siatki. Wiślacy długo nie mogli złapać rytmu, a wszelkie próby skontrowania były natychmiast przerywane faulem. Po upływie dwudziestu minut mogliśmy odetchnąć z ulgą, bo Krzysztof Pietluch pomylił się w dogodnej sytuacji. Dopiero od tego momentu gospodarze zaczęli powoli stwarzać sobie sytuacje do zdobycia gola. Po jednym z rzutów rożnych do siatki trafił Mateusz Pielach, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Tuż przed końcem pierwszej połowy po dograniu Kacprzyckiego piłki nie sięgnął Adrian Paluchowski.

W drugiej połowie to wiślacy byli już stroną dominującą i dążyli do zdobycia gola wyrównującego. To się udało w 55. minucie za sprawą Adriana Paluchowskiego, ale ku zdziwieniu obecnych na stadionie arbiter dopatrzył się zagrania ręką snajpera przy przyjęciu piłki. W 66. minucie Emil Drozdowicz dopadł do bezpańskiej piłki i uderzył w długi róg nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Dwadzieścia minut później padł zwycięski gol. Doskonałe podanie w pole karne posłał rezerwowy Tomasz Zając, a tam Emil Drozdowicz podał do Paluchowskiego, który dopełnił formalności. Tuż przed końcowym gwizdkiem Adrian Paluchowski mógł zdobyć kolejnego gola, ale w sytuacji sam na sam trafił w nogi golkipera gości.

W drugiej kolejce zagramy w podkrakowskim Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów.

WISŁA PUŁAWY 2:1 (0:1) WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA

Bramki: Drozdowicz 66, Paluchowski 86 – Dusiło 5

Wisła: Kołotyło – Cheba, Kiczuk, Pielach, Brągiel (84 Zając), Skałecki, Puton K., Kacprzycki (90 Piotrowski), Bartosiak (65 Pigiel), Drozdowicz, Paluchowski