Wygrana w Wiązownicy

Dziewiąty komplet punktów w sezonie. Tym razem podopieczni Mariusza Pawlaka przywieźli trzy oczka z Wiązownicy po wygranej 4:1 z tamtejszym Klubem Sportowym.

Bardzo ładny, kameralny obiekt był areną ciekawego spotkania. W początkowym fragmencie meczu nie mieliśmy zbyt wielu okazji bramkowych. W 20. minucie z rzutu wolnego huknął Kacper Rop i piłka trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi ładna akcja Wisły zakończona celnym strzałem Tomasza Zająca. Arbiter jednak podjął dość kontrowersyjną decyzję i odgwizdał pozycję spaloną. W 27. minucie ładnym podaniem popisał się Przemek Skałecki, a w polu karnym pewnym strzałem w długi róg wynik otworzył Adrian Paluchowski. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy na wstrzelenie piłki w pole karne zdecydował się Kumor, a futbolówka niesiona wiatrem wylądowała pod poprzeczką naszej bramki. Zaskakujące uderzenie dało remis. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę dwa razy uderzał Tomek Zając, ale za pierwszym razem został zablokowany, a druga próba poszybowała nad bramką.

Druga połowa to zdecydowana dominacja wiślaków, którzy już w 50. minucie odzyskali prowadzenie. Z rzutu rożnego dogrywał Krystian Puton, a celnym strzałem głową popisał się Adrian Paluchowski zdobywając swoją ósmą bramkę w sezonie. Po upływie kolejnych 11 minut zdobywamy trzeciego gola. Dwójkowa akcja Cheba-Bartosiak kończy się zagraniem na dłuższy słupek, a z okazji skrzętnie skorzystał Zając zdobywając gola. Wynik ustalił w 75. minucie Błażej Cyfert, który po zagraniu z rzutu wolnego wyszedł najwyżej w powietrze i głową nie dał szans golkiperowi miejscowych. Gospodarze nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Wisły i mimo doliczonych aż ośmiu minut nie zdołali zagrozić debiutującemu między słupkami Piotrowi Owczarzakowi, który zastąpił kontuzjowanego Kacpra Kołotyłę.

KS WIĄZOWNICA 1:4 (1:1) WISŁA PUŁAWY
Bramki: Kumor 40 – Paluchowski 27, 50, Zając 61, Cyfert 75
Wisła: Kołotyło (71 Owczarzak) – Cheba, Cyfert, Pigiel, Kuban, Skałecki (83 Piotrowski), Puton K., Bartosiak (71 Puton W.), Zając, Drozdowicz (62 Kacprzycki), Paluchowski