Wygrana ze Stomilem

III LIGA

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym. Wiślacy pokonali w sobotę w Siedlcach pierwszoligowy Stomil Olsztyn 4:2 prowadząc do przerwy 4:0.

Strzelanie zaczął już w 3. minucie Adrian Paluchowski, który wykorzystał dogranie z prawej strony boiska i pewnym strzałem z pola karnego otworzył wynik meczu. Po kolejnych trzech minutach było 2:0. Tym razem po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Mateusz Pielach, który szczupakiem trafił do siatki. Wiślacy w tej części gry byli stroną dominującą i co chwilę zagrażali bramce rywala. Po upływie pół godziny zdobywamy trzeciego gola. Ponownie akcja prawym skrzydłem i dośrodkowanie w pole karne, gdzie na okazję czekał Bartłomiej Bartosiak wpisując się na listę strzelców. Czwartego gola zdobył Adrian Paluchowski celnym strzałem głową po centrze z rzutu rożnego.

W drugiej połowie na boisku zameldowali się m.in. piętnastoletni Marcel Kąkol, szesnastoletni Mikołaj Sobich czy siedemnastoletni zawodnik testowany. Rywal wprowadził na boisko zdecydowanie silniejszą jedenastkę. Na murawie pojawili się m.in. Wojciech Łuczak, Damian Byrtek, Janusz Bucholc oraz Grzegorz Kuświk. W tej części gry to pierwszoligowiec dominował i udokumentował przewagę dwoma golami autorstwa Macieja Spychały i wspomnianego Kuświka. Ostatecznie wiślacy wygrali 4:2. Co istotne obyło się bez urazów mimo gry na zmrożonej murawie przy padającym śniegu.

Za tydzień w sobotę podejmiemy na własnym obiekcie Legionovię Legionowo.

WISŁA PUŁAWY 4:2 (4:0) STOMIL OLSZTYN

Bramki: Paluchowski 3, 36, Pielach 6, Bartosiak 33 – Kuświk 63, Spychała 82

Wisła: Socha (46 Owczarzak) – Kuban, Cyfert, Pielach, Brągiel (46 zaw. testowany), Bartosiak (46 Kąkol, 70 Sobich), Ednilson (46 Zając), Kondracki (70 Bartosiak), Puton K. (70 Brągiel), Paluchowski (46 Drozdowicz), Kacprzycki (70 Paluchowski)

«
»