Wygrywamy w Drwinii i gramy dalej

Puchar Polski

Jedna bramka wystarczyła do wygranej w Drwinii nad tamtejszym GKS i awansem do 1/16 finału Pucharu Polski. Wiślacy skromnie, ale spokojnie pokonali niżej notowanego rywala.

 

Mecz w Drwinii był dla mieszkańców piłkarskim świętem. Niewielkie trybuny zapełniły się do ostatniego miejsca, a część widzów zajęła miejsce stojące. Trener Magnuszewski posłał w bój skład różniący się nieco od ligowych zestawień. Od pierwszego gwizdka widać było większą jakość piłkarską naszego zespołu. Na bardzo wąskim, małym boisku trudno było jednak o finezję. Już w 7. minucie głową uderzał Jakub Poznański, a piłkę zmierzającą do bramki wybił jeden z obrońców. Chwilę później nieznacznie głową pomylił się Jakub Mażysz. W pierwszej części wiślacy wykonywali sześciokrotnie rzuty rożne i po każdym z nich dochodzili do sytuacji strzeleckiej, ale brakowało precyzji. W 40. minucie pięknie lewą nogą huknął Krystian Żelisko, a bramkarz z trudem odbił lecącą w okienko bramki gospodarzy piłkę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy futbolówkę w polu karnym przyjął Szymon Stanisławski, a następnie zdecydował się na uderzenie przewrotką. Piłka ku rozpaczy gospodarzy wpadła do siatki.

 

Druga połowa rozpoczęła się od ogromnej kontrowersji. Pojedynek główkowy z rywalem wygrał Krystian Żelisko, ale sędziujący zawody arbiter odgwizdał faul, a na dodatek pokazał naszemu zawodnikowi żółtą kartkę, a następnie czerwoną. Od tego momentu wiślacy musieli cofnąć się nieco głębiej. Gospodarze nie mieli jednak pomysłu na przeprowadzenie groźnej akcji pod naszą bramką i wynik nie uległ już zmianie. W ten sposób awansowaliśmy do 1/16 finału Pucharu Polski wyrównując po raz kolejny najlepszy wynik w tych rozgrywkach. O tym kogo przydzieli nam los w kolejnej rundzie przekonamy się już w piątek.

 

GKS DRWINIA 0:1 (0:1) WISŁA PUŁAWY

 

Bramka: Stanisławski 45

 

Wisła: Socha – Sulkowski, Pielach, Barański, Poznański, Maksymiuk, Popiołek, Szczotka (33 Zmorzyński), Stanisławski (85 Puton), Żelisko, Mażysz (53 Litwiniuk)

«
»