Z liderem na remis

III LIGA

Z niedosytem opuszczali murawę zawodnicy naszego zespołu w sobotnie popołudnie. Po niezłym meczu Wiślacy zremisowali z liderującą Siarką Tarnobrzeg 1:1.

Już w 8. minucie dobre podanie za linię obrony otrzymał Łukasz Kacprzycki, ale w sytuacji sam na sam został wybity z rytmu przez obrońcę i oddał zbyt lekki strzał by zaskoczyć Hieronima Zocha. Dziesięć minut później, po trochę przypadkowej akcji, w sytuacji sam na sam z kolei znalazł się Krzysztof Ropski. Górą z tego pojedynku wyszedł Paweł Socha. Goście skupiali się na poszukiwaniu stałych fragmentów gry i wielokrotnie dośrodkowywali w pole karne Wisły. Nasi obrońcy doskonale jednak radzili sobie z takim zagrożeniem. Żaden z zespołów nie odstawiał nogi, a na murawie dominowała walka.

W drugiej odsłonie Wiślacy zagrali nieco odważniej i częściej gościli pod bramką Zocha. W 51. minucie ponownie przed goalkeeper’em przyjezdnych znalazł się Kacprzycki, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Pięć minut później Zoch doskonale odbił piłkę po strzale tego samego zawodnika. Kacprzycki znalazł się w polu karnym raz jeszcze w 64. minucie, ale nie sięgnął centry z prawej strony boiska. Gdy wydawało się, że Wiślacy dopną swego, gola zdobyli goście. Po wątpliwym rzucie wolnym dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Kapuściński. Radość Siarkowców nie trwała jednak długo. Dwie minuty później doskonale w polu karnym zachował się Wojczuk, który po przyjęciu piłki uderzył w długi róg bramki Tarnobrzeżan, nie dając szans Zochowi. W końcówce piłkę meczową miał Michał Kobiałka, ale jego strzał o centymetry minął bramkę Siarki. W doliczonym czasie gry arbiter spotkania pokazał drugi żółty kartonik Przemysławowi Skałeckiemu, który musiał opuścić boisko. Decyzja ta była jednak więcej niż niezrozumiała.

Już w środę zagramy w Kielcach z rezerwami ekstraklasowej Korony. Na Hauke-Bosaka 1 zapraszamy w przyszłą sobotę o godzinie 17. Podejmiemy wówczas krakowskiego Hutnika.

WISŁA PUŁAWY 1:1 (0:0) SIARKA TARNOBRZEG

Bramki: Wojczuk 68 – Kapuściński 66

Wisła: Socha – Barański, Rogala, Pigiel, Skałecki, Kiczuk, Zuber, Żelisko, Kacprzycki, Puton W. (77 Kobiałka), Wojczuk (75 Stanisławski)

Żółte kartki: Puton W., Skałecki – Kasperkiewicz

Czerwona kartka: Skałecki 90 (za drugą żółtą).

«
»