Zaczynamy z Jutrzenką

III LIGA

Już w najbliższą sobotę tj. 10 sierpnia o godzinie 17:00 zainaugurujemy sezon 2019/2020. W ramach rozgrywek III ligi grupy IV podejmiemy na własnym obiekcie zespół absolutnego beniaminka – Jutrzenki Giebułtów.

Klub z Giebułtowa w obecnym roku obchodzi 40-lecie swojego istnienia. W ubiegłym sezonie wygrał rozgrywki IV ligi małopolskiej, a następnie w barażu dwukrotnie pokonał faworyzowaną Unię Tarnów. W sobotę po raz pierwszy będzie miał okazję rywalizować na trzecioligowych boiskach.

Najważniejszymi postaciami beniaminka są niewątpliwie zawodnicy ograni w zespołach lig wyższych. Filarem obrony jest Mateusz Arian. 27-latek grał wcześniej m.in. w MKS Kluczbork i miał okazję rywalizować z naszym zespołem na drugoligowych boiskach. W drugiej linii prym wiodą Maciej Balawender (niegdyś Puszcza Niepołomice) oraz Dominik Zawadzki (ostatnio ROW Rybnik). Warto też wspomnieć o Mateuszu Zającu, wychowanku Wisły Kraków, a potem graczu Radomiaka Radom, który był powoływany do reprezentacji narodowej U20.

Zespół beniaminka charakteryzuje się bardzo ambitną grą i na pewno będzie chciał sprawić niespodziankę w Puławach.

Wiślacy przygotowywali się do tego spotkania normalnym trybem. Humory nieco popsuły urazy obrońców – Mateusza Pielacha i Mateusza Szyszkowskiego, którzy dołączyli do pauzującego Arkadiusza Maksymiuka. W pełni sił są jednak pozostali zawodnicy, w tym Szymon Stanisławski – leczący w przerwie między sezonami skutki kontuzji odniesionej w ubiegłym sezonie.

Sobotnie zawody poprowadzi Pan Sebastian Godek z Górna. Arbiter w ubiegłym sezonie sędziował dwa mecze naszego zespołu. Zremisowane spotkanie ze Stalą Kraśnik 2:2 oraz wygrane w Daleszycach ze Spartakusem 2:1.

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00. Zapraszamy na stadion!

fot. Jutrzenka Giebułtów fanpage

«
»