Zakończyć rok zwycięstwem

II liga

Przed Wiślakami ostatni mecz ligowy w bieżącym roku kalendarzowym. Do Puław przyjedzie drużyna Rozwoju Katowice, która w sierpniu okazała się niezbyt gościnna i na własnym boisku pokonała puławską drużynę 2:0.

 

Drużyny do sobotniego spotkania przystąpią w kompletnie odmiennych nastrojach. Rozwój w poprzedniej kolejce wygrał 2:0 z Wartą Poznań, natomiast Wiślacy ulegli Siarce 0:1. Zespół z Katowic, który zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli jest jednym z najmłodszych zespołów w lidze z średnią wieku ok. 21 lat. Dla porównania średnia wieku w Wiśle to ponad 24 lata. Po zwycięstwie z naszym zespołem Rozwój wygrywał jeszcze tylko 3 razy, poza tym zaliczył 8 remisów i 6 razy schodził z boiska pokonany. W ekipie prowadzonej przez Marka Koniarka najskuteczniejszymi strzelcami są Michał Płonka z 4 bramkami na koncie i Adam Żak, który do siatki rywala trafiał 3 razy.

 

Jeśli chodzi o ekipę Wiślaków to trener Bohdan Bławacki, będzie mógł liczyć w sobotę na wszystkich zawodników, łącznie z Sylwestrem Patejukiem, który już w zeszłym tygodniu awizowany był w meczowej osiemnastce. Spotkanie w Puławach na pewno będzie zacięte, bo zawodnicy ciężko trenowali cały tydzień chcąc w ten sposób jeszcze lepiej przygotować się do ostatniego meczu w tym roku i powalczyć. Jeśli to się uda to będzie to 3 mecz z kolei w roli gospodarza z 3 punktami na koncie.

 

Spotkanie, które poprowadzi sędzia Sebastian Krasny z Krakowa rozpocznie się w sobotę -25 listopada – o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Hauke-Bosaka 1. Kasy biletowe będą tradycyjnie czynne na 3 godziny przed spotkaniem.

«
»