Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu

Pływanie

W ten weekend w Łodzi rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu. Nasz klub reprezentowała trójka pływaków: Wiktoria Słotwińska, Anna Pecio i Igor Muzyka. Na starcie w Mistrzostwach stanęło 413 zawodników ze 121 klubów z całej Polski.

Anna Pecio startowała 4-krotnie i na każdym dystansie poprawiła swoje rekordy życiowe. Największy swój sukces odniosła w rywalizacji żabkarek, gdzie na 50 metrów zdołała zakwalifikować się do finału B i znalazła się w silnie obsadzonej sesji finałowej. Ostatecznie Ania zajęła 15 miejsce, co do tej pory jest jej największym sukcesem.

Igor Muzyka podobnie jak jego koleżanka klubowa wywalczył awans do finału B na 50 metrów stylem motylkowym, poprawiając swoją życiówkę prawie o pół sekundy. W sesji popołudniowej udało mu się jeszcze nieznacznie poprawić wynik osiągając ostatecznie 6 miejsce w finale co ostatecznie dało mu 14 miejsce w kraju. Igor poprawiał swoje wyniki jeszcze dwukrotnie na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

Wiktoria Słotwińska poza finałową sesją, jednak z rekordem życiowym na 400 metrów stylem dowolnym.

Gratulujemy!

Już za niespełna tydzień rywalizacja najlepszych 14-letnich pływaków w kraju na Mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam nasz klub będzie reprezentowany przez 4 zawodniczki. Zapraszamy do śledzenia wyników!