Złota Wiktoria Oko

Lekka Atletyka

Reprezentantka Wisły Puławy w lekkoatletyce Wiktoria Oko w sobotę (tj. 31.08.2019 r.) zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki podczas 22. Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Siedlcach. Zawodniczka konkurowała m.in. ze swoją rywalką Alicją Sielską, od której tym razem była szybsza.

Wiktoria zaliczyła bardzo udany występ. Tygodniowa regeneracja pozwoliła jej przywieźć medal z Siedlec. Tydzień przed Igrzyskami, Wiktoria wzięła udział w 95. PZLA Mistrzostwach Polski w Radomiu. Niestety, ten występ nie należał do udanych. Wiktoria uplasowała się na ostatnim miejscu.

“Radomia na pewno nie będę wspominać dobrze. Najwolniejszy bieg w sezonie, totalnie mnie załamał. Byłam po ciężkim obozie nad morzem, można było się spodziewać, że mój organizm to tak odbierze, choć liczyłam na lepszy rezultat. Miałam bardzo mocno obsadzony bieg, biegałam w serii wraz z Joanną Linkiewicz – królową polskich długich płotków. Warunki pogodowe były dobre, choć upał i wiatr nie pomagał, ale zawsze lepsze to, niż ulewa. Szkoda, że nie wykorzystałam tej okazji, ale nie zawsze jest się w wysokiej formie. Trudno było mi ją utrzymać od początku lipca, ale cenne doświadczenie zdobyte i teraz tylko do przodu.” – mówi Wiktoria.

W Siedlcach konkurowała o 1. miejsce ze swoją rywalką – Alicją Sielską, która w sierpniu uprzedziła Wiktorię o kilkadziesiąt setnych. Jesteśmy dumni i składamy serdeczne gratulacje zawodniczce, jak i trenerowi Sławomirowi Muratowi za wzorowe przygotowanie podopiecznej.

“Tutaj już wystartowałam na dystansie 100m ppl. Występ udany, wykonałam plan w stu procentach. Przywiozłam do domu złoto Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Wygrałam eliminacje z przewagą 5m nad rywalkami z czasem 14,57. Czas średnio zadowalający, w finale poprawiłam się i uzyskałam 14,36. Ten czas jak trochę lepiej brzmi. Tamtego dnia czułam się świetnie, lecz zmęczenie było nadal odczuwalne. Można powiedzieć, że odkułam się po pechowym Radomiu.” – Wiktoria podsumowała swój złoty występ w Siedlcach.

«
»